slidery mocup biuletyn_1

Lutowy numer Biuletynu Politechniki Śląskiej

Co jakiś czas świat obiega wieść o odkryciach lub przełomowych dokonaniach naukowców. Wówczas bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie wagę i znaczenie postępu technologicznego oraz jego wpływ na nasze funkcjonowanie. Szczególnie wtedy, gdy osiągnięcia nauki ratują ludzkie życie. Z całą pewnością jest tak w przypadku wyników badań dr Małgorzaty Muzalewskiej i prof. Marka Wyleżoła, którzy są współtwórcami rozpuszczalnych w ludzkim organizmie drukowanych implantów. Technologia druku 3D i bioresorbowalność to prawdziwy przełom w dziedzinie medycyny. Opracowane przez naukowców implanty nie tylko chronią narządy, przerastając kością, ale po pewnym czasie całkowicie się rozpuszczają. Wynalazek polskich uczonych już ratuje ukraińskie dzieci okaleczone w wyniku działań wojennych.

W lutowym numerze Biuletynu Politechniki Śląskiej chcemy przybliżyć Państwu to rewolucyjne rozwiązanie. Czytelnicy znajdą też artykuły o innych ciekawych projektach naukowych oraz nowatorskich rozwiązaniach technologicznych, których możliwości są wręcz kosmiczne.

Żeby przeczytać Biuletyn wystarczy skorzystać z poniższego linku:
https://online.fliphtml5.com/ctkef/gmfj/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie