LOréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki_banner_2
Autor: Martin Huć     Publikacja: 15.03.2024

L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki – zgłoś udział

Wystartował nabór zgłoszeń do 24. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Jego celem jest promowanie kobiet w nauce i wspieranie ich badań. Wnioski można składać do 5 maja br.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2024 roku kontynuuje wsparcie programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, którego celem jest wspomaganie i promocja osiągnięć naukowych badaczek, prowadzących działalność naukową w dziedzinie nauk o życiu.

Program stypendialny jest organizowany przez L’Oréal Polska wraz z Polskim Komitetem do spraw UNESCO, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polską Akademią Nauk oraz UN Global Compact Network Poland i znakomicie wpisuje się już od 2001 roku w mapę wspierania rozwoju nauki oraz prowadzenia badań przez wyróżniające się studentki, doktorantki oraz badaczki przygotowujące rozprawę habilitacyjną, którym udzielono finansowego wsparcia w celu kontynuacji ścieżki rozwoju naukowego.

Jury składające się z wybitnych przedstawicielek i przedstawicieli świata nauki wyróżniło dotychczas 123 stypendystki. W bieżącej edycji wyłonionych zostanie kolejnych sześć laureatek, a nagrodzone badaczki otrzymają stypendia oraz dodatkową nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którą będzie pokrycie kosztów wyjazdu na wybraną zagraniczną konferencję naukową.

O stypendia można ubiegać się w jednej z trzech kategorii:
- stypendium habilitacyjne w wysokości 40 000 zł,
- stypendium doktoranckie w wysokości 35 000 zł,
- stypendium magistranckie w wysokości 25 000 zł.

Oficjalne ogłoszenie nazwisk stypendystek tegorocznej edycji programu nastąpi podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na listopad br.

Więcej informacji o programie, a także o zasadach aplikacji znajduje się na stronie internetowej www.lorealdlakobietinauki.pl.