Autor: Jadwiga Witek     Publikacja: 01.09.2021     Aktualizacja: 02.09.2021

Akademickie Licea Ogólnokształcące PŚ zainaugurowały nowy rok szkolny

Już po raz czwarty Akademickie Licea Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Rybniku uroczyście rozpoczęły nowy rok szkolny. W uroczystości wzięły udział władze Uczelni.  

Na uroczystej inauguracji w Rybniku był obecny JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Uczniów gliwickiego Liceum powitał Prorektor ds. Ogólnych prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz.

 

– Dziękuję Uczniom za powierzenie swoich losów naszym szkołom. Głęboko wierzę, że wiele z tych młodych osób w przyszłości stanie się członkami naszej akademickiej wspólnoty. Zarówno Uczniom, jak i Gronu Pedagogicznemu życzę sukcesów, inspirujących wyzwań i dużo zdrowia – powiedział Jego Magnificencja Rektor.

– Mam nadzieję, że za 4 lata  będziecie mogli powiedzieć sobie, że to był dobry wybór, że wybraliście szkołę, która daje szanse rozwoju, ponieważ cały potencjał Uczelni jest w waszym zasięgu i w waszej dyspozycji – mówił w Gliwicach Prorektor ds. ogólnych prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz.

W ALO prowadzone są dwie klasy: o profilach politechnicznym i architektonicznym. – Charakter naszego organu prowadzącego, czyli Politechniki Śląskiej sprawia, że ważne są dla nas przedmioty ścisłe. Kładziemy nacisk zwłaszcza na matematykę i fizykę. Dzięki temu, że to jest szkoła założona przez uczelnię, mamy możliwość dodawania przedmiotów uzupełniających, które są nakierowane na późniejszą karierę w naukach technicznych – mówi Małgorzata Borysławska dyrektor ALO w Gliwicach. 

 

Akademickie Licea Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej cieszą się ogromną popularnością. Szkołę wybierają przeważnie uczniowie, którzy swoją przyszłość wiążą z uczelniami technicznymi, choć nie tylko. Tak było w przypadku Karoliny z Gliwic. 

  –  Wybrałam ALO w Gliwicach, bo chcę w przyszłości studiować architekturę na Politechnice Śląskiej. Tutaj jest profil architektoniczny i dlatego od początku wiedziałam, że chcę się uczyć w tej szkole – mówi Karolina z Gliwic. Także Łukasz i Michał z Knurowa wybrali ALO ze względu na możliwości jakie oferuje szkoła. – W przyszłości zamierzam wybrać się na Chemię na Politechnice Śląskiej – mówi Łukasz, z kolei jego kolega Michał marzy o informatyce i programowaniu na naszej Uczelni. 

O studiach na Politechnice Śląskiej myśli wielu uczniów ALO, czego dowodem jest to, że 2/3 tegorocznych gliwickich absolwentów wybrało właśnie naszą Uczelnię.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie