Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 18.05.2021

Leczenie czerniaka - seminarium naukowe w ramach POB1

Gościem seminarium będzie prof. Theresa L. Whiteside z University of Pittsburgh, która wygłosi wykład pt. „Small extracellular vesicles (exosomes) as promising biomarkers of melanoma progression”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 19 maja, o godz. 16:00 w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego 1: onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna.

W ostatnich latach nastąpił duży wzrost zachorowań na tzw. choroby cywilizacyjne, które obecnie są odpowiedzialne za ponad 80% zgonów. Powstała konieczność poprawy zarówno diagnostyki, jak i planowania oraz monitorowania efektów terapii chorób. Służy temu integracja nauk ścisłych i technicznych z medycyną i biologią, co pozwala na większe zrozumienie przyczyn i ewolucji chorób. Tym zakresem tematycznym zajmuje się Priorytetowy Obszar Badawczy 1: onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna, w ramach którego są organizowane cykliczne seminaria.

Podczas najbliższego spotkania swój wykład przedstawi prof. Theresa L. Whiteside z University of Pittsburgh w Stanach Zjednoczonych.

Prof. Theresa L. Whiteside jest immunologiem klinicznym z wieloletnim doświadczeniem w ocenie ludzkich chorób o podłożu immunologicznym. Z pracami naukowymi profesor Whiteside można zapoznać się na stronach bazy danych PubMed  oraz przez portal Researchgate.

Link do spotkania na platformie Zoom (Meeting ID: 938 9038 4823; Passcode: 347222).

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie