Na zdjęciu widzimy sygnatariuszy listu intencyjnego
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 06.02.2023

Kształcenie kadry dla energetyki jądrowej – podpisanie listu intencyjnego

Kształcenie kadry dla energetyki jądrowej to główne założenia listu intencyjnego podpisanego przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, prezesa zarządu PKN Orlen Daniela Obajtka oraz sześciu rektorów uczelni technicznych. Z ramienia Politechniki Śląskiej list podpisał rektor prof. Arkadiusz Mężyk. 

Minister Edukacji i Nauki zwracał uwagę na konieczność współpracy nauki i biznesu, która jest niezbędna do obustronnego rozwoju. Podkreślił, że energetyka niskoemisyjna jest jednym z kluczowych wyzwań dla gospodarki w Polsce. 

– Świat nauki musi podążać za biznesem, musi wspierać biznes, musi wspierać przedsiębiorczość, musi wspierać gospodarkę. Energetyka zeroemisyjna, energetyka jądrowa to energetyka najbliższej przyszłości – wskazywał Minister Edukacji i Nauki. 

Jak podkreślał minister Przemysław Czarnek, w Polsce potrzebne są pogłębione badania naukowe związane z energetyką jądrową: – Stworzymy oddzielny program rozwoju energetyki jądrowej, badań nad energetyką jądrową po to, żeby Polska miała nie tylko inżynierów, ale też wiodących na świecie naukowców zajmujących się energetyką jądrową. 

Głównym celem podpisanego listu jest opracowanie programu kształcenia na kierunku energetyka jądrowa (EJ) oraz organizacja i uruchomienie studiów pierwszego oraz drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim na tym kierunku od roku akademickiego 2023/2024. 

Więcej informacji na stronie:  Kształcenie kadry dla energetyki jądrowej – podpisanie listu intencyjnego - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

rektor PŚ kadry dla energetyki

Zdjęcia Ministerstwo Edukacji i Nauki 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie