banner eureca pro 770x
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 04.10.2021

Kształcenie i nauka na Uniwersytecie Europejskim – EURECA-PRO Week

Dwa spotkania – poświęcone kształceniu zorientowanemu projektowo, a także działaniom młodych naukowców i doktorantów – odbędą się online już we wtorek, 5 października, w ramach tygodnia EURECA-PRO na Politechnice Śląskiej.

Pierwsze ze spotkań rozpocznie się o godz. 14:00. Będzie poświęcone kształceniu zorientowanemu projektowo. Prelegenci zaprezentują wykład o funkcjonowaniu Project Based Learning na Politechnice Śląskiej, a następnie case studies wybranych projektów realizowanych w ramach PBL.

Spotkanie jest skierowane do studentów, naukowców, partnerów konsorcjum EURECA-PRO oraz wszystkich osób zainteresowanych tą formą kształcenia. Odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom.

Drugie z przedsięwzięć, zaplanowane na godzinę 16:00, jest skierowane do młodych naukowców oraz doktorantów. Obejmie kwestie dotyczące m.in. aktualnych wyzwań, umiejętności i kompetencji oraz perspektyw dla młodych naukowców oraz doktorantów.

Wykłady poprowadzą mgr inż. Katarzyna Turoń (Politechniki Śląska, Europejska Rada Doktorantów i Młodszych Naukowców), mgr inż. Agnieszka Żyra (Przewodnicząca Europejskiej Rady Doktorantów i Młodszych Naukowców), Eva Hnátková, PhD, Eng (Koordynator Open Science, Czeska Narodowa Biblioteka Technologiczna), Milena Seržantė, PhD. (Prodziekan Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina),

Spotkanie młodych naukowców odbędzie się online o godz. 16:00. Obowiązuje rejestracja na wydarzenie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału i zachęcamy do zapoznania się z agendą wydarzenia.