Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 26.05.2022

Koncert Wiosenny Politechniki Śląskiej

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się tradycyjny Koncert Wiosenny Politechniki Śląskiej. Na imprezie obecne były władze Uczelni, pracownicy i zaproszeni goście. W tym roku wystąpił dla nich Andrzej Piaseczny. 

Wiosenne koncerty Politechniki Śląskiej odbywają się z okazji rocznicy powstania Uczelni.  – Ten koncert jest podziękowaniem dla całej Wspólnoty Akademickiej, za trud i wkład w rozwój Uczelni, w budowanie prestiżu marki Politechnika Śląska, a także za wszystko, co robią nasi pracownicy w tych trudnych czasach. To także podziękowanie za solidarność z Ukrainą, za pomoc uchodźcom i skuteczną walkę z pandemią, czyli za te wszystkie działania, które nie są w zakresie obowiązków, a które pokazały wielkiego ducha pracowników Politechniki Śląskiej – mówił rektor Uczelni prof. Arkadiusz Mężyk.

Na koncercie obecna była prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – 77 lat Politechniki Śląskiej na Śląsku to nie tylko długa historia i ogrom działań, ale to też nadzieje, że pracownicy i naukowcy Uczelni będą wspierać nadal rozwój naszej śląskiej ziemi, naszej Metropolii – powiedziała prezydent Zabrza.

Do życzeń z okazji jubileuszu Uczelni przyłączył się także Andrzej Piaseczny. – Edukacja szeroko rozumiana to jest przyszłość narodu. (…) Życzę wszystkiego najlepszego Politechnice Śląskiej, życzę wszystkiego dobrego studentom, wykładowcom i administracji - bądźcie szczęśliwi – mówił artysta.

Tegoroczny Koncert Wiosenny Politechniki Śląskiej odbył się z okazji 77. rocznicy powstania Uczelni.  

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie