Autor: Jadwiga Witek     Publikacja: 17.05.2021     Aktualizacja: 21.05.2021

Komunikat ws. drugiej dawki szczepionki AstraZeneca

Uprzejmie informujemy, że w związku z komunikatem Ministerstwa Zdrowia w sprawie stosowanych schematów szczepień przeciw Covid-19, od 17 maja ulega skróceniu odstęp podania drugiej dawki preparatu AstraZeneca. Można ją przyjąć już od 35. dnia (nie dłużej niż do 84. dnia) między dozami. Z możliwości przyspieszenia terminu mogą skorzystać osoby, które szczepiły się w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.

Osoby, które przyjęły pierwszą dawkę preparatu AstraZeneca, mogą przyspieszyć podanie kolejnej. W tym celu należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Wybierając termin przyjęcia drugiej dawki szczepionki AstraZeneca należy zwrócić uwagę, by odstęp między obiema dawkami wyniósł przynajmniej 35 dni. Wskazanie preferowanej daty nie gwarantuje szczepienia w tym czasie.

Drugie terminy szczepień preparatem AstraZeneca generowane są w każdy piątek, po potwierdzeniu dostaw szczepionek. Informacja z potwierdzeniem terminu jest przekazywana SMS-em.

Po otrzymaniu wiadomości istnieje możliwość weryfikacji wyznaczonego terminu oraz jego ewentualna korekta, której można dokonać pisząc na adres:  szczepienia@szpital4.gliwice.pl lub dzwoniąc pod numery: 508 801 692 i 508 801 524 w godzinach od 8:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku.

W przypadku pozostałych preparatów – Pfizera i Moderny, termin podania drugiej dawki osobom, które zaszczepiły się w Szpitalu nr 4 w Gliwicach (i w jego punktach szczepień, np. w hali Lodowiska „Tafla”) nie ulega zmianie.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie