logo uczelni badawczej

Kolejna edycja programu umożliwiającego zatrudnianie wybitnych naukowców

Uruchomiono dziewiątą edycję programu związanego z zatrudnianiem na Uczelni wybitnych doświadczonych i wybitnych młodych naukowców. Nabór zgłoszeń potrwa do 7 stycznia 2024 r.

W ramach realizacji programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB), Politechnika Śląska kontynuuje prace w zakresie wzmocnienia kadry naukowej poprzez zatrudnienie wybitnych doświadczonych oraz wybitnych młodych naukowców, w szczególności z zagranicy, mogących tworzyć i poprowadzić zespoły naukowe, złożyć w ciągu roku wniosek o finansowanie projektów badawczych, również w programie Horyzont, a także publikacje do renomowanych czasopism.

Zaktualizowane ogłoszenia konkursowe w języku polskim oraz angielskim, opublikowano na stronie Uczelni, a także na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz w międzynarodowym portalu dla mobilnych naukowców EURAXESS.

Szczegółowe informacje o wymaganiach i warunkach zatrudnienia opracowane w języku polskim i angielskim znajdują się w poniższych linkach:

Ogłoszenie IDUB na stanowisko profesora Uczelni

Ogłoszenie IDUB na stanowisko adiunkta

W celu rozpropagowania załączonych ogłoszeń po raz kolejny zachęcamy pracowników Politechniki Śląskiej do ich udostępniania wśród znanych im naukowców, spełniających postawione w nich kryteria. Kryteria te są wymagające, ale możliwości, jakie Uczelnia oferuje są znaczące i konkurencyjne względem czołowych uczelni zagranicznych.

Potencjalnym kandydatom warto przede wszystkim zwrócić uwagę na pakiet programów projakościowych Politechniki Śląskiej, których będą mogli być beneficjentami, zwłaszcza, jeśli w trakcie pracy na Uczelni wykażą się osiągnięciami porównywalnymi do wymaganych w kryteriach konkursowych.

Dokumenty konkursowe można składać do 7 stycznia 2024 r. za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi rekrutacji, do którego link znajduje się w danym ogłoszeniu.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie