1 kopia
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 06.09.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Kierunek sztuczna inteligencja i robotyka w medycynie na Politechnice Śląskiej

Zastanawiasz się nad poszerzeniem kompetencji? Wybierz studia podyplomowe na przyszłościowym i rozwijającym kierunku: sztuczna inteligencja i robotyka w medycynie. Kierunek jest prowadzony wspólnie przez dwie uczelnie – Politechnikę Śląską i Śląski Uniwersytet Medyczny.

Politechnika Śląska zaprasza na nieodpłatne studia podyplomowe na kierunku sztuczna inteligencja i robotyka w medycynie. Studia są finansowane przez Agencję Badań Medycznych w ramach autorskiego projektu pn. "Innowacyjna medycyna oparta na faktach, IT, AI i robotyce".

Sztuczna inteligencja i robotyka mają ogromny potencjał w medycynie, umożliwiając m.in.: poprawę diagnozy, optymalizację leczenia i wykorzystywane w różnych procedurach chirurgicznych robotów medycznych, które umożliwiają precyzyjne i mało inwazyjne interwencje, także w rehabilitacji czy opiece nad pacjentami.

Nabór na drugą edycję studiów podyplomowych zostanie przeprowadzony w terminie od 13.01.2025 r. do 31.01.2025 r.

Zajęcia realizowane będą hybrydowo, on-line oraz stacjonarnie na terenie Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu i Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Uczestnicy studiów zdobędą umiejętności pozwalające na projektowanie, implementację i ocenę innowacyjnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i robotyce, które przyczynią się do poprawy jakości opieki zdrowotnej, skrócenia czasu diagnozy, zwiększenia precyzji zabiegów oraz usprawnienia procesów medycznych.

Więcej informacji: https://medycynainnowacyjna.sum.edu.pl/ai-i-robotyka-w-medycynie/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie