Zdjecie12
Autor: Martin Huć     Publikacja: 14.11.2023

Kacper Szczurowski walczy o Igrzyska Olimpijskie

Kacper Szczurowski, zawodnik sekcji judo KŚ AZS Politechniki Śląskiej, wywalczył brązowy medal w turnieju Oceania Open w australijskim Perth. Gliwiczanin walczy o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie, które w przyszłym roku odbędą się w Paryżu.

Przypomnijmy, że Kacper sięgnął latem po brąz w Uniwersjadzie. Tym razem reprezentant Polski, który startuje w kategorii ponad 100 kilogramów, świetnie poradził sobie w seniorskich zawodach.

Zawodnik KŚ AZS Politechniki Śląskiej wygrał przed czasem z trzema wyżej klasyfikowanymi rywalami. Byli to Munir Ertug z Turcji oraz Słoweńcy Vito Dragić i Enej Marinić. Kacper przegrał dopiero w półfinale z Niemcem Erikiem Abramovem. Australijskie zawody zaliczają się prestiżowej serii IJF World Tour.

- Jestem zadowolony z wyniku i zdobycia medalu – tłumaczy Kacper Szczurowski. - Udało mi się uzyskać 350 punktów do rankingu olimpijskiego. Aktualnie zajmuję w nim 37 miejsce. Do Paryża pojedzie tylko 18 osób. Z każdego państwa może jechać jednak tylko jeden zawodnik. Przede mną w rankingu jest kilku reprezentantów z tego samego kraju, co finalnie wpłynie na to, że będę wyżej w rankingu. Przede mną ciągle długa droga. Turnieje trwają jednak aż do czerwca i właściwie w każdym miesiącu są zawody, z których punktacja wpływa na to, kto pojedzie do Paryża.

Sylwetkę Kacpra Szczurowskiego prezentowaliśmy we wrześniowym Biuletynie Politechniki Śląskiej. Zachęcamy do lektury – link.

Zdjęcie Polski Związek Judo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie