Autor: Jadwiga Witek     Publikacja: 27.05.2021

Jak komunikować się w nauce i rozmawiać o nauce

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. „Komunikacja w nauce. Komunikowanie wiedzy. Rola towarzystw naukowych”,  poświęconej szeroko rozumianej wymianie informacji, dialogowi i dyskursowi w nauce, a także upowszechnianiu wiedzy o jej osiągnięciach. Wydarzenie organizowane przez Radę Towarzystw Naukowych odbędzie się 27 maja.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00. W czasie dwóch paneli zostanie poruszona m.in.  problematyka komunikowania nauki jako wyzwania współczesności. Dyskusja będzie toczyć się wokół pojęcia informacji w komunikacji naukowej, a także skutecznego porozumiewania się i popularyzacji nauki. Prelegenci poruszą tematy związane np. z pandemią i rolą badaczy w jej zwalczaniu. W programie przewidziano również omówienie wybranych medialnych strategii komunikowania się polskich towarzystw naukowych.

Wydarzenie odbywa się za pośrednictwem platformy MS Teams.

https://teams.microsoft.com/.../19.../1620728586865...

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie