Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 28.06.2022

„Inżynieria aplikacji mobilnych i baz danych” - trwa nabór na jedyne takie na Śląsku studia podyplomowe 

Chcesz zostać testerem, programistą lub projektantem baz danych? Wybierz nowe i jedyne takie na Śląsku studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej – „Inżynieria aplikacji mobilnych i baz danych”.  

Studia podyplomowe „Inżynieria aplikacji mobilnych i baz danych” są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Obecnie jednym z najczęściej poszukiwanych pracowników w IT jest programista aplikacji mobilnych.  

– Każdy z nas korzysta na co dzień z możliwości, jakie daje nam technologia mobilna. Telefonem, smart-zegarkiem załatwiamy sprawy w urzędzie, banku czy sklepie. Jesteśmy w stałym kontakcie i możemy kontrolować otaczające nas urządzenia, również z poziomu telefonu. Okres pandemii pokazał, jak istotna jest możliwość załatwiania spraw bezkontaktowo z poziomu ekranu naszego telefonu. Te możliwości otrzymujemy dlatego, że jest rzesza pasjonatów programistów, którzy tworzą oprogramowanie dla urządzeń mobilnych i ułatwiają tym samym nasze życie – powiedział dr inż. Michał Sawicki, kierownik studiów podyplomowych.   

Podstawowym celem studiów podyplomowych jest zapoznanie uczestników z aktualnym stanem wiedzy i technologii w zakresie: wytwarzania oprogramowania (w tym aplikacji mobilnych) oraz projektowania i zarządzania bazami danych. Program studiów obejmuje zagadnienia związane z językami programowania Java, Kotlin oraz Swift, językiem zapytań SQL, metodykami wytwarzania oprogramowania i zarządzania projektem informatycznych. Ważne miejsce w programie studiów zajmują technologie baz danych, będące nierozerwalnym elementem nowoczesnych systemów informatycznych.

Propozycja skierowana jest przede wszystkim do osób chcących zmienić branżę lub rozwinąć kompetencje na stanowisku pracy:
- testera oprogramowania,
- programisty,
- projektanta i administratora baz danych,
- lidera zespołów realizujących projekty informatyczne. 

Wykłady prowadzone są przez praktyków i ludzi z przemysłu, a zajęcia odbywają się w nowoczesnych salach komputerowych Politechniki Śląskiej.

Więcej szczegółów na stronie: www.spd.polsl.pl.

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie