mini_11
Autor: Anna Świderska     Publikacja: 01.07.2024

International Staff Week 

Być eko w poprzemysłowym środowisku – to hasło przewodnie programu International Staff Week zorganizowanego na Politechnice Śląskiej przez Dział Współpracy z Zagranicą. Od poniedziałku do piątku goście z różnych stron świata będą poznawać uczelnię i region.  

Do Gliwic przyjechali przedstawiciele uczelni między innymi z Libanu, Algierii, Jordanii, Armenii czy Bośni i Hercegowiny, a także grupa gości z Ukrainy. Celem wizyty jest networking, budowanie relacji i dzielenie się doświadczeniami. Program obecnej edycji International Staff Week został przygotowany w oparciu o historię i transformację Śląska.  

Ta myśl przewodnia pomoże nawiązać bliższe kontakty, nie tylko edukacyjne, ale być może również naukowe w tematyce tego, co zrobić, aby tereny postindustrialne mogły stać się bardziej zielonymi. Gliwice są dobrym miejscem, aby dyskutować o tych tematach, jesteśmy w centrum regionu, w którym kiedyś przeważał przemysł ciężki, a dziś ewoluuje w zielony Śląsk – powiedział prof. dr hab. inż. Sebastian Werle, prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, który od 1 września będzie pełnił funkcję prorektora ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Politechniki Śląskiej.  

Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią powstania dzielnicy akademickiej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w planach są między innymi rozmowy o historii górnictwa na Śląsku, zielonej przyszłości regionu, gospodarce cyrkularnej i sposobów na wykorzystanie infrastruktury pokopalnianej w ramach transformacji energetycznej.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie