Na zdjęciu widzimy plakat reklamowy zapraszający uczniów na pokazy i wykłady popularnonaukowe. Na bezowym tle widzimy tytuły wykładów. Na dole kolorowe rysunki rakiety, układu słonecznego i symboli matematycznych
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 15.11.2021

Instytut Fizyki zaprasza uczniów na pokazy i wykłady popularnonaukowe

Jak fizyk widzi świat, zjawiska elektromagnetyczne, siły w przyrodzie i fale tsunami - to tematy wykładów na jakie zaprasza Instytut Fizyki Centrum Naukowo Dydaktyczne Politechniki Śląskiej. Naukowcy przygotowali też ciekawe pokazy - demonstracje fizyczne.

Wykłady oraz pokazy skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych. – Będą się one odbywały się w określonych terminach od listopada 2021 roku do lutego 2022 roku. Na wykładach będzie można dowiedzieć się czegoś o siłach elektromagnetycznych, zjawiskach optycznych w przyrodzie, falach tsunami, sile Coriolisa i innych zagadnieniach z fizyki oraz z pogranicza fizyki i innych dziedzin nauki – mówi dr inż. Justyna Juszczyk-Synowiec.

Naukowcy z Instytutu Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznego Politechniki Śląskiej przygotowali też pokazy oraz podpowiedzą jak samodzielnie wykonać eksperymenty fizyczne.

Zapisy na wykłady przyjmuje dr inż. Justyna Juszczyk-Synowiec: justyna.juszczyk-synowiec@polsl.pl

Zapisy na pokazy i demonstracje przyjmuje dr Barbara Solecka: barbara.solecka@polsl.pl