Na zdjęciu widzimy doktorantów siedzących w sali w centrum edukacyjno kongresowym
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.10.2022

Inauguracja roku akademickiego we Wspólnej Szkole Doktorskiej

Już po raz 4. Wspólna Szkoła Doktorska zainaugurowała rok akademicki. W tym roku kształcenie rozpoczęło niemal 170 nowych doktorantów.

Uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej z udziałem prof. Janusza Kotowicza prorektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Wykład inauguracyjny pt. „Quantum computing and quantum technologies” wygłosił dr hab. Jarosław Miszczak.

– Najważniejszym zdaniem jakie przed nami stoi to wzrost umiędzynarodowienia Szkoły Doktorskiej. Trzeba jednak przyznać, że z roku na rok liczba zagranicznych doktorantów jest coraz większa. W tym roku wśród przyjętych ponad połowa jest z zagranicy i możemy się spodziewać, że w następnych latach ich udział będzie jeszcze większy. Z tym wiąże się jednak konieczność kształcenia w całości w języku angielskim – powiedział prof. Tadeusz Wieczorek, dyrektor Szkoły Doktorów.

szkola doktorow3

Wśród doktorantów, którzy rozpoczynają kształcenie jest Kacper Kuta, który będzie pisać doktorat wdrożeniowy z zakresu inżynierii mechanicznej. – Politechnika Śląska to dobre miejsce do studiowania, a doktorat wdrożeniowy daje inżynierowi szanse na rozwój – powiedział Kacper Kuta.  

Doktorat wdrożeniowy na naszej Uczelni pisać będzie także Agnieszka Bluszcz. ­ – Moja praca jest z zakresu inżynierii środowiska a konkretnie oczyszczania ścieków przemysłowych. Doktorat pomoże w zwiększeniu wydajności oczyszczania tych ścieków z substancji toksycznych w firmie, w której pracuję – powiedziała doktorantka.

W trakcie inauguracji roku akademickiego przedstawiciele nowo przyjętych doktorantów złożyli ślubowanie. W tym roku kształcenie we Wspólnej Szkole Doktorskiej rozpoczęło niemal 170 nowych doktorantów.

Na zdjęciu widzimy doktorantów składających ślubowanie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie