Na zdjęciu widzimy budynek kampusu uczelni a przed nim totem z napisem uczelnia badawcza
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 20.06.2023

HighlyCited Researchers w Politechnice Śląskiej podczas XXI Polish Control Conference w dniach 26-28 czerwca – zaproszenie na referaty plenarne i seminarium dla doktorantów

Wszyscy pracownicy, doktoranci i studenci będą mogli wysłuchać poprzez kanał YouTube transmitowanych na żywo referatów plenarnych odbywających się podczas XXI PCC2023 w dniach 26-28 czerwca. Wśród nich znajdą się referaty osób o bardzo wysokich wskaźnikach cytowań, tzw. HighlyCited Researchers – prof. Hamida Reza Karimi z Politecnico di Milano we Włoszech oraz prof. Witolda Pedrycza z University of Alberta w Kanadzie. Profesor Karimi spotka się także z doktorantami podczas seminarium.

Organizatorzy XXI Polish Control Conference udostępniają dla Wspólnoty Uczelni transmitowane na żywo na kanale YouTube Politechniki Śląskiej wykłady plenarne:

Poniedziałek, 26 czerwca:

12:00-13:00 Hamid Reza Karimi, Politecnico di Milano: Intelligent Fault Diagnosis for Rotating Machinery

14:00-15:00 Piotr Szynkarczyk, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów: Mobile Robots that Save Lives. Practical Applications and Latest Development Trends.

Wtorek, 27 czerwca:

8:30-90:30 Witold Pedrycz, University of Alberta: Pursuing Frontiers of Machine Learning: Technology and Society

12:00-12:30 mgr inż. Marek Gabryś, AIUT: Business Models and Technology Convergence

12:30-13:00 Zbigniew Gała EUVIC, Krzysztof Sprawnik, Google: Clear and Consistent Way Towards Industry 4.0 with Euvic and Google Production Optimization Solutions

Środa, 28 czerwca:

8:30-9:30 Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz, Politechnika Warszawska: Energy-efficient wireless sensor networks: models, algorithms, applications.

Pierwszych 50 osób, które zarejestruje się do dnia 23 czerwca do godz. 12:00 przez przesłanie e-maila z imieniem i nazwiskiem na adres pcc2023@polsl.pl będzie mogło wysłuchać wykładów na żywo w Centrum Edukacyjno-Kongresowym.

Dla Doktorantów:

We wtorek, w godz. 10:30-11:30 w auli B Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Odbędzie się seminarium doktoranckie prowadzone przez Prof. Hamida Rezę Karimi, wieloletniego HighlyCited Researcher, redaktora wielu wiodących czasopism naukowych, specjalistę z zakresu metod sztucznej inteligencji, automatyki i robotyki, przetwarzania danych, mechaniki. Seminarium poświęcone będzie omówieniu modeli kariery naukowej, współpracy międzynarodowej, dobrym praktykom w zakresie przygotowywania publikacji naukowych, oczekiwań redaktorów czasopism, realizacji projektów. Będzie to okazja spotkania z wybitnym naukowcem. Serdecznie zapraszamy wszystkich doktorantów, prowadzących badania naukowe w dowolnej dyscyplinie.

Konferencja „Polish Control Conference” jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym pod merytoryczną opieką Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk, od roku 1958, co 3 lata. W latach 1958-2014 konferencja miała charakter krajowy i nosiła nazwę „Krajowa Konferencja Automatyki”. Komitet Programowy konferencji tworzą członkowie Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk, którzy w drodze dyskusji i głosowania powierzają organizację konferencji kolejnym renomowanym ośrodkom akademickim w kraju. W roku 2023 zaszczytu organizacji i goszczenia konferencji dostąpiła Politechnika Śląska, która będąc laureatem w konkursie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, wśród swoich sześciu zadeklarowanych w strategii rozwoju priorytetowych obszarów badawczych, dwa z nich koncentruje wokół zagadnień bezpośrednio powiązanych z tematyką konferencji – są nimi Sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych oraz Automatyzacja procesów i Przemysł 4.0. Jest także odpowiedzialna za obszar badawczy Automatyzacja procesów i Przemysł 4.0 w ramach konsorcjum uniwersytetu europejskiego Eureca-Pro.

Głównym celem konferencji, oprócz integracji szerokiego środowiska automatyków i robotyków, osób związanych z przetwarzaniem i analizą danych, modelowaniem matematycznym, metodami sztucznej inteligencji i wieloma innymi pokrewnymi obszarami, jest przedstawienie najnowszych osiągnięć oraz wymiana doświadczeń w zakresie prac badawczych i aplikacyjnych. Jest to najważniejsze forum naukowe z tego zakresu organizowane w Polsce. Spodziewamy się również udziału znakomitych gości z zagranicy, co ulokuję konferencję PCC2023 w gronie istotnych wydarzeń międzynarodowych w tym obszarze. Liczymy na udział doświadczonych i młodych naukowców oraz praktyków.

Konferencja będzie wzbogacona o wiele wydarzeń towarzyszących.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie internetowej konferencji: https://www.pcc2023.polsl.pl/pl/.

Otwarte wykłady są również częścią EURECA-PRO Open Science Forum.

Serdecznie zapraszamy

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego – prof. Marek Pawełczyk i prof. Józef Korbicz

Linki do spotkań:

Piotr Szynkarczyk: Mobile Robots that Save Lives
https://youtube.com/live/5w-34M_8w8I

Hamid Reza Karimi: Intelligent Fault Diagnosis for Rotating Machinery
https://youtube.com/live/57y7Q-HmJD0

Witold Pedrycz: Pursuing Frontiers of Machine Learning: Technology and Society
https://youtube.com/live/D3ULgITnX5w

mgr inż. Marek Gabryś, Zbigniew Gała , Krzysztof Sprawnik
https://youtube.com/live/BQPi7RLlcds

Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz: Energy-efficient wireless sensor networks
https://youtube.com/live/ckDuEYzp05Y

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie