Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 19.10.2023

Gościnny wykład prof. Mohameda Chehimi

27 października 2023 roku odbędzie się gościnny wykład prof. Mohameda Chehimi zatytułowany „Surface modification with aryl diazonium salts. Methods and applications”. Spotkanie odbędzie się w Centrum Nowych Technologii.

Prof. Mohamed Mehdi Chehimi jest Dyrektorem Naukowym w Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS). Jego główne zainteresowania naukowe to chemia powierzchni i analiza powierzchni XPS materiałów reaktywnych i funkcjonalnych. W szczególności interesuje się opracowywaniem cienkich warstw i nanokompozytów polimerowych oraz soli diazoniowych. Niedawno rozpoczął nowy projekt badawczy dotyczący produkcji materiałów na bazie biowęgla i jego zastosowań w leczeniu chorób tropikalnych. 

Prof. Chehimi jest autorem blisko 400 artykułów naukowych, ponad 25 rozdziałów w książkach i 3 patentów, a także był redaktorem sześciu książek. Jego prace były cytowane ponad 15 000 razy (indeks H = 63). Prof. Chehimi zajmuje miejsce na liście 2% najlepszych naukowców na świecie Uniwersytetu Stanforda w 2022 roku.

Organizatorem wizyty jest Centrum Elektroniki Organicznej i Nanohybrydowej PŚ. Wizyta została dofinansowana w ramach realizacji zadania w programie projakościowym dotyczącym inwestycji w rozwój umiędzynarodowienia ze środków programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.

Wykład odbędzie się w Centrum Nowych Technologii, aula B (ul. Konarskiego 22B). Początek godzina 11.00.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie