1000x600
Autor: Anna Orłowska     Publikacja: 07.06.2023

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wspiera badania nad bezpieczeństwem pracy w przemyśle

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dofinansuje badania, których celem jest poprawa i doskonalenie bezpieczeństwa pracy w zakładach przemysłu ciężkiego na terenie GZM.

Projekt, który uzyskał wysoką ocenę członków komisji rekomendującej przyznanie dotacji w konkursie organizowanym przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach „Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki” przewiduje opracowanie nowoczesnego czujnika hałasu wspomagającego zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem pracy w zakładach przemysłowych zagrożonych nadmiernym hałasem prowadzącym do ubytku słuchu i chorób zawodowych wśród pracowników tychże zakładów narażonych na jego ekspozycję. Zastosowanie czujnika hałasu w ramach prowadzonej profilaktyki umożliwi również zidentyfikowanie nieprawidłowości w pracy maszyn i urządzeń stosowanych nawet w atmosferze wybuchowej co przyczyni nie tylko do redukcji emisji hałasu w środowisku ale umożliwi także wczesne wykrywanie stanów awaryjnych eksploatowanych maszyn i urządzeń. Rezultaty badań zostaną zebrane i opublikowane w monografii pod roboczym tytułem „Wolność i bezpieczeństwo”.

Zagadnienia podejmowane w projekcie wpisują się w realizację celów zawartych w dokumentach strategicznych GZM i województwa śląskiego, a także wzmacniają innowacyjną i inteligentną transformację gospodarczą, a dzięki temu przewagę konkurencyjną regionu na arenie międzynarodowej.

Projekt „Bezpieczeństwo pracy jako wartość, potrzeba i obowiązek myśl idei Przemysłu 4.0” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki w latach 2022-2024”.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie