Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 07.11.2022

Głosowanie w konkursie POP Science trwa. Nominowani przedstawiciele Politechniki Śląskiej

Dr Aleksandra Chrupała i dr inż. Rafał Setlak – to przedstawiciele Politechniki Śląskiej, nominowani w konkursie POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2022, w kategorii: myśl globalnie, działaj lokalnie. Głosowanie internetowe trwa do 28 listopada.

Dr Aleksandra Chrupała (językoznawca i tyflopedagog) obecnie jest związana z Politechniką Śląską, gdzie prowadzi zajęcia z języka francuskiego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zawodowo zajmuje się językoznawstwem stosowanym oraz kanadyjską odmianą francuszczyzny; interesuje się również komunikacją alternatywną i audiodeskrypcją, czyli tłumaczeniem przystosowanym do potrzeb osób niewidomych. Popularyzuje naukę, w szczególności wśród dzieci i młodzieży, z którymi dzieli się swoją pasją do języka i kultury krajów frankofońskich.

Plakat z trzema zdjęcia osób nominowanych

Dr inż. Rafał Setlak to naukowiec i inżynier, który od 20 lat wyjaśnia, dlaczego nie warto się bać pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Za pomocą łatwo zrozumiałych liczb pokazuje, na czym polega transformacja transportu i dlaczego daje nam ona tyle korzyści.

Zdjęcie

Wyróżnienie przyznawane jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich (wideoblog, strona internetowa lub blog, audycja radiowa lub podcast) oraz dwóch kategoriach regionalnych pod wspólną nazwą: myśl globalnie, działaj lokalnie – odrębnie w ramach środowiska akademickiego (pracowników uczelni) oraz mieszkańców województwa śląskiego.

O zwycięstwie zdecydują wszyscy głosujący z zachowaniem proporcji 50% głosów internautów i 50% głosów jury. Wyniki zostaną ogłoszone 4 grudnia podczas Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2022.

Głosowanie na stronie: POP Science 2022 – nominacje | Śląski Festiwal Nauki KATOWICE (slaskifestiwalnauki.pl)

Przed rokiem nagrody POP Science otrzymali naukowcy Politechniki Śląskiej. W kategorii: myśl globalnie, działaj lokalnie – pracownik uczelni – nagrodzono dr hab. Aleksandrę Ziembińską-Buczyńską, prof. PŚ, a w kategorii: myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego - dr inż. Marcelinę Jureczko.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie