Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.09.2021

Gliwickie Spotkania Naukowe

Od 19 do 20 listopada 2021 roku odbędzie się jubileuszowa XXV edycja Gliwickich Spotkań Naukowych. Konferencja jest organizowana od 1997 roku i zyskała uznanie nie tylko rodzimych, ale i zagranicznych naukowców.

Gliwickie Spotkanie Naukowe to coroczne wydarzenie o zasięgu międzynarodowym. W tym roku organizatorem wydarzenia jest Politechnika Śląska, Centrum Onkologii w Gliwicach oraz Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Badań nad Rakiem (SWBR). Tematyka konferencji obejmuje najnowsze postępy w biologii molekularnej, biotechnologii, genetyce i bioinformatyce, które mają wpływ na badania nad rakiem, od badań podstawowych po zastosowania kliniczne.

Planowane są cztery sesje naukowe z udziałem uznanych naukowców polskich i zagranicznych oraz sesja specjalna poświęcona upamiętnieniu Profesora Mieczysława Chorążego (1925-2021). Jednym ze sposobów, w jaki organizatorzy chcieliby upamiętnić postać Profesora Mieczysława Chorążego będzie także roczne stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznawane przez Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Nabór wniosków do konkursu potrwa do końca września br. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas sesji specjalnej na GSN2021. 

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, konferencja GSN 2021 będzie się odbywać formule hybrydowej. Więcej informacji na stronie Home (io.gliwice.pl).

 

Regulamin Stypendium REGULAMIN Stypendium im. Profesora Mieczysława Chorążego Pobierz

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie