Autor: Jadwiga Witek     Publikacja: 10.06.2021
BKS mechatronika

Finał warsztatów z mechatroniki praktycznej

9 czerwca oficjalnie zakończył się cykl warsztatów poświęconych mechatronice praktycznej. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”, a prowadził je dr inż. Adam Mańka z Katedry Transportu Kolejowego na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej.

Warsztaty pt. Budowa „inteligentnego” robota mobilnego 4WD z kołami „omni” sterowanego telefonem", kierowane nie tylko do elektryków czy programistów, wprowadziły uczestników w świat mechatroniki i budowy robotów. Uczestnicy indywidualnie, od podstaw stworzyli mobilne roboty do zadań specjalnych sterowane telefonem.

Po zakończeniu warsztatów, ciekawi świata techniki uczestnicy, otrzymali dyplomy potwierdzające zdobytą wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu mechatroniki. Nie zabrakło także wyjątkowego pokazu wykonanych prac, który odbył się w Biurze Karier Studenckich.