Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 01.07.2022     Aktualizacja: 04.07.2022

Dzień Rwandy na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska zaprasza całą wspólnotę akademicką na Dzień Rwandy, który odbędzie się w piątek 8 lipca. W programie całodniowego wydarzenia m.in. konferencja na temat współpracy edukacyjnej i gospodarczej Republiki Rwandy i Politechniki Śląskiej, sadzenie drzew na terenie kampusu, międzynarodowe rozgrywki sportowe i pokazy tradycyjnych rwandyjskich i polskich tańców ludowych.

Rwanda niedawno otworzyła swoją Ambasadę w Polsce, co stanowi ważny kamień milowy w stosunkach Rwanda-Polska.

Jak podkreślił ambasador Rwandy prof. Anastase Shayaka, Dzień Rwandy jest okazją do promocji jego kraju, a także okazją do dyskusji na temat współpracy edukacyjnej i gospodarczej. – Śląsk to jeden z najbardziej dynamicznych regionów Polski. Katowice stały się globalnym centrum międzynarodowych konferencji i spotkań, natomiast Politechnika Śląska jest jednym z najbardziej aktywnych ośrodków uniwersyteckich w Polsce i UE. Uczelnia i Ambasada Rwandy w Warszawie mają wspólne aspiracje budowania partnerstwa w celu pobudzenia efektywnej współpracy pomiędzy polskimi i rwandyjskimi uczelniami wyższymi oraz w sektorze prywatnym – powiedział ambasador prof. Anastase Shayaka.

Dzień Rwandy rozpocznie się w CKS Mrowisko – konferencją na temat współpracy edukacyjnej i gospodarczej Republiki Rwandy i Politechniki Śląskiej. Wśród prelegentów są: JMR Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, JE Ambasador Republiki Rwandy w Polsce prof. Anastase Shayaka, prezes i założyciel LUMA Holdings dr hab. Radosław Miśkiewicz, prof. UŚ; prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dr Janusz Michałek.

Podczas Dnia Rwandy podpisana zostanie umowa o współpracy między Politechniką Śląską a INES-Ruhengeri, Rwanda. Po tym odbędzie się briefing prasowy.

O godz. 13:00 odbędzie się akcja ekologiczna, w ramach której JMR Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, JE Ambasador Republiki Rwandy w Polsce prof. Anastase Shayaka oraz wiceprezydent Gliwic Ewa Weber posadzą drzewa na terenie kampusu.

Popołudniem rozpoczną się te mniej formalne wydarzenia.

Pierwsze będą międzynarodowe rozgrywki sportowe – mecze towarzyskie piłki nożnej i koszykówki Polska – Rwanda.

Całość zakończą pokazy tradycyjnych rwandyjskich i polskich tańców ludowych.

Poniżej pełny program wydarzenia.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie