Na zdjęciu widzimy drona w locie

Drony i AI warto polubić? Sprawdź na konferencji!

„AI w dronach i robotyce” - to hasło konferencji Droniada Tech by Politechnika Śląska, która już 1 i 2 czerwca odbędzie się w trakcie X Droniady w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Wstęp na nią jest bezpłatny!

Dyskusja nad rozwojem sztucznej inteligencji budzi wiele kontrowersji i zatacza coraz szersze kręgi. Obsadza się ją w roli sprawcy przyszłych nieszczęść. Czy jest się czego bać? Konferencja Droniada Tech by Politechnika Śląska spróbuje rozwiać te mity.

Jej tematem przewodnim będą pozytywne aspekty związane z zastosowaniem AI w dronach i robotyce. Uczestnicy porozmawiają m.in. o tym, jakich kompetencji potrzeba, by opanować AI, czy kiedy nie warto korzystać z systemów autonomicznych AI, a także o wyzwaniach związanych z AI w gospodarce i społeczeństwie. Ponadto przedstawione zostaną aspekty prawne i bezpieczeństwa związane z wykorzystaniem dronów, na przykład w mobilności miejskiej. Pojawi się także temat „AI: kiedy powiedzieć stop? Perspektywa rozwoju AI w kontekście zastosowań militarnych i cywilnych”.

Program dwudniowej konferencji znajduje się na stronie: https://droniada.eu/droniada-tech-program/.

W Planetarium Śląskim zaprezentuje się ponad 30 prelegentów. Głos zabiorą m.in. naukowcy z Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej; przedstawiciele firm dronowych i informatycznych oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka; eksperci Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa i Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, a także Metropolii GZM i Fundacji Instytut Mikromakro.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować na stronie: https://droniada.eu/rejestracja-uczestnika/.

Martin Huć

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie