Zdjęcie przedstawia kobietę w laboratorium.
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 15.09.2022

Dr Małgorzata Włodarczyk-Biegun – finalistką Nagród Naukowych „Polityki”

Dr Małgorzata Włodarczyk-Biegun z Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej znalazła się w gronie piętnaściorga finalistów 22. edycji Nagród Naukowych „Polityki”. Ogłoszenie wyników – 16 października.

Naukowczyni została finalistką w kategorii nauki ścisłe.

Dr Włodarczyk-Biegun zajmuje się biodrukiem 3D w zastosowaniach do regeneracji różnych tkanek, głównie połączeń tkanki twardej i miękkiej, czyli np. mięśni i kości czy kości i więzadeł. 

– Cieszę się, że dziedzina, którą się zajmuję, czyli inżynieria biomedyczna i biodruk 3D, została doceniona i będzie dalej rozpropagowana. Po drugie, to wielkie wyróżnienie, że praca moja i moich współpracowników została zauważona. To także wielkie zobowiązanie, żeby dalej się rozwijać naukowo i opracowywać nowe rozwiązania, które przydadzą się innym ludziom i znajdą rzeczywiste zastosowania kliniczne - podkreśliła badaczka.

Ogłoszenie stypendystów i laureatów nagród odbędzie się 16 października.

Fundacja Tygodnika Polityka od 2001 roku prowadzi program stypendialny, skierowany do młodych naukowców. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki o życiu, nauki ścisłe, nauki techniczne.

To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla dr Małgorzaty Włodarczyk-Biegun. Niedawno otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

Pełna lista nagrodzonych na stronie organizatorów konkursu: Psychologia z matematyką. Przedstawiamy finalistów naszych Nagród Naukowych (polityka.pl)

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie