laureatka nagrody wraz z prorektorami
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 05.12.2022     Aktualizacja: 14.12.2022

Dr inż. Katarzyna Turoń z nagrodą Polskiej Akademii Nauk

Dr inż. Katarzyna Turoń otrzymała nagrodę Wydziału IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk. To wyróżnienie przyznawane młodym naukowcom za ich opublikowaną twórczą pracę naukową (lub cykl prac) z dziedziny nauk technicznych. Wręczenie nagrody odbyło się 1 grudnia w Warszawie.

Tegoroczna laureatka jest reprezentantką Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej. Nagroda przyznana została za obronioną z wyróżnieniem rozprawę doktorską poświęconą tematyce doboru odpowiedniego rodzaju systemów usług krótkoterminowego wynajmu samochodów (car-sharing) do potrzeb obszarów miejskich. Praca stanowi wsparcie rozwiązania problemu nieodpowiednio wdrożonych lub funkcjonujących usług car-sharingu w Polsce oraz przyczynia się do rozwoju nowoczesnej mobilności i transformacji zachodzącej na rynku motoryzacji indywidualnej.  

- Otrzymana nagroda to uhonorowanie moich dotychczasowych działań naukowych. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, że udało mi się znaleźć w gronie laureatów wytypowanych spośród zgłoszeń z całej Polski. Co istotne, była to jedyna nagrodzona praca, która poświęcona jest tematyce transportowej. Bardzo cieszy mnie fakt, że zostało to docenione, zwłaszcza że aktualnie mamy do czynienia z zachodzącą w transporcie rewolucją, która wymaga realizacji zaawansowanych badań nad nowoczesnymi formami przemieszczania się – podkreśliła laureatka. Dodała, że nagroda od dawna nie była przyznana dla reprezentanta naszej Uczelni.

W wydarzeniu wręczenia nagrody wzięli udział przedstawiciele władz Politechniki Śląskiej: prorektor ds. ogólnych prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz oraz prorektor ds. nauki i rozwoju prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk. 

Gratulujemy!

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie