1
Autor: Martin Huć     Publikacja: 23.06.2023

Doskonały występ Silesian Greenpower!

Zdecydowane zwycięstwo, dodatkowa nagroda i mnóstwo gratulacji – studenci naszej Uczelni z zespołu Silesian Greenpower doskonale spisali się w piątej rundzie wyścigów Formuły F24+ na torze Predannack Airfield w Anglii, zajmując pierwsze i drugie miejsce.

- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi - mówi prof. dr hab. inż. Andrzej Baier, koordynator projektu Silesian Greenpower. - Wygraliśmy zdecydowanie, z dużą przewagą, dlatego po wyścigu wiele osób z innych teamów podchodziło do nas z gratulacjami i pytaniami, w jaki sposób tak szybko i świetnie jeździmy. Dodatkowo otrzymaliśmy specjalną nagrodę od firmy Siemens, przyznaną za przygotowanie dokumentacji.

Przypomnijmy, że Silesian Greenpower startuje w wyścigach F24+. To kategoria, w której kierowca może mieć maksymalnie 26 lat. Wszystkie samochody są zbudowane z takich samych silników, zasilanych prądem stałym o mocy 240 W. Mają także te same akumulatory o pojemności 36 Ah. Wyścig trwa 60 minut. Wygrywa drużyna, która w tym czasie pokona najwięcej okrążeń.

W tym sezonie nasz team rywalizację rozpoczął pod koniec kwietnia na torze Goodwood w Anglii, gdzie zajął jedenaste (bolid SGR 2020) i czternaste miejsce (bolid Bullet III). Parę dni później poszło mu już znacznie lepiej. Na torze East Fortune w Szkocji nasze bolidy zdominowały wyścig, zajmując pierwsze (SGR 2020) i drugie miejsce (Bullet III).

DSC00550

Na torze Predannack Airfield, znajdującym się na półwyspie Lizard w angielskiej Kornwalii, tym razem pierwszy był samochód Bullet III, a drugi SGR 2020. W rywalizacji brało udział ponad dwadzieścia samochodów, dlatego tym większe gratulacje dla Silesian Greenpower.

- Nie było to łatwe zadanie, bo debiutowaliśmy na tym torze, a ma to duże znaczenie - spisaliśmy się jednak naprawdę dobrze - mówi prof. Andrzej Baier.

Zespół naszej Uczelni nie wraca jednak jeszcze do kraju, bo przed nim kolejne dwa wyścigi w zawodach Formuły F24+, w tym w najbliższą niedzielą na torze Lotus, legendarnego zespołu mającego za sobą starty w Formule 1. Trzymamy kciuki!

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie