Na zdjęciu widać plakat promujący wydarzenie ŚFN
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 05.12.2023     Aktualizacja: 06.12.2023
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Debata Politechniki Śląskiej na Śląskim Festiwalu Nauki

Zapraszamy na jedyną debatę Politechniki Śląskiej podczas Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się już w najbliższy weekend. Debata pt. "Jak się przygotować do wirtualnej wojny?" odbędzie się w drugim dniu festiwalu, 10 grudnia o godz. 11. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Politechnika Śląska należy do Konsorcjum Organizatorów Śląskiego Festiwalu Nauki, który w tym roku jest także wydarzeniem otwierającym obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. 

Z tej okazji Politechnika Śląska angażuje się w organizację szeregu inicjatyw i wydarzeń promujących naukę w woj. śląskim. 

Jedną z okazji do zapoznania się z ofertą Politechniki Śląskiej i osiągnięciami naukowców naszej Uczelni będzie Śląski Festiwal Nauki. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym od 9 do 11 grudnia będzie można odwiedzać stanowiska Studenckich Kół Naukowych Politechniki Śląskiej, porozmawiać z naukowcami i posłuchać o najnowszych badaniach naukowych. 

Doskonałą szansą by porozmawiać z ekspertami Politechniki Śląskiej będzie debata zaplanowana na 10 grudnia o godz. 11 w sali konferencyjnej nr 9. 

W debacie wezmą udział: prof. dr hab. inż. Aleksander M. Nawrat; dr hab. inż. Anna Timofiejczuk, prof. PŚ; dr inż. Jarosław Homa i dr inż. Adrian Kapczyński. Dyskusję poprowadzi red. Katarzyna Siwczyk.

Podczas debaty uczestnicy wyjaśnią zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa i powiedzą m.in.:

  • jak nauczyć się rozpoznawać i reagować na zagrożenia w Internecie,
  • kiedy tak naprawdę mamy do czynienia z cyberwojną,
  • kto bierze udział w cyberwojnie (od użytkowników indywidualnych po jednostki infrastruktury strategicznej),
  • w jaki sposób ataki hakerskie mogą sparaliżować funkcjonowanie państwa,
  • jak na ataki hakerskie wpływa sztuczna inteligencja,
  • w jaki sposób prawo zabezpiecza nas przed cyberatakami i czy istnieją strategie bezpieczeństwa państwa i użytkowników indywidualnych w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Śląski Festiwal Nauki odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Należy pobrać jedynie bezpłatną wejściówkę:

https://7sfn.systemcoffee.pl/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie