AF6A6656
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Autor: Martin Huć     Publikacja: 24.06.2024

Chemikalia z udaną reaktywacją

Po trzynastu latach przerwy, w piątek 21 czerwca na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej ponownie zostały zorganizowane Chemikalia - impreza łącząca naukę i rozrywkę.

Urokliwe miejsce za budynkiem Czerwonej Chemii ściągnęło tego dnia wiele osób. W wydarzeniu wzięła udział m.in. prof. dr hab. inż. Anna Chrobok, prof. PŚ, dyrektor Kolegium Studiów Politechniki Śląskiej.

Impreza, która odbyła się pod hasłem „Chemikalia: Twoja atomowa uczta wiedzy!”, rozpoczęła się na sportowo - od meczu siatkówki o puchar Dziekana Wydziału Chemicznego.

- Zwyciężyła w nim drużyna złożona z prowadzących i doktorantów - mówi Agnieszka Kicińska ze Studenckiego Koła Naukowego Chemików, która wspólnie z dr inż. Anną Byczek-Wyrostek odpowiadały za organizację imprezy. - Imprezę postanowiliśmy zorganizować po ogromnym sukcesie ubiegłorocznego „Grilla za Szarą”. Słyszeliśmy, że nasi poprzednicy z koła naukowego organizowali już Chemikalia, dlatego postanowiliśmy je przywrócić. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z frekwencji, która dopisała.

AF6A6626

Organizatorzy wydarzenia przygotowali grill, słodki poczęstunek i liczne atrakcje dla rodziców, studentów i najmłodszych. Jedną z nich była gra „Reakcja łańcuchowa”, polegająca na zbieraniu punktów za rozwiązywanie zagadek chemicznych. Po zebraniu pieczątek z pięciu stoisk z zadaniami, które przygotowała każda z katedr wydziału, uczestnik brał udział w losowaniu nagrody. W budynku tzw. Nowej Chemii odbyła się tego dnia także sesja posterowa dyplomantów.

AF6A6637

- To cieszy, że udał się powrót do tej imprezy. Pojawili się rodzice z dziećmi oraz uczniowie, których można zainteresować chemią, między innymi poprzez warsztaty oraz pokazy. Ponadto to okazja dla studentów, aby mogli uczyć się przekazywania wiedzy – tłumaczy dr hab. inż. Katarzyna Jaszcz, prof. PŚ, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Chemicznym.

Duże zainteresowanie wzbudziła przede wszystkim część naukowa, czyli poznanie „chemii od kuchni”. Były to warsztaty oraz dwa pokazy chemiczne zaprezentowane przez członków Studenckiego Koła Naukowego Chemików. Oprócz kolorowych, efektownych, ale i bezpiecznych eksperymentów, nie zabrakło i doświadczeń z różami oraz balonami.

AF6A6592

- Razem z naszym kołem naukowym staramy się pokazać, że chemia jest ciekawa i jej studiowanie nie kończy się nauce, ale jest też związane z ciekawymi doświadczeniami, pokazami, zabawą i spotkaniami z ludźmi. Dlatego warto angażować się w takie wydarzenia – mówi Filip Wojtas ze Studenckiego Koła Naukowego Chemików.

AF6A6676

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie