Na zdjęciu widzimy szóstkę młodych ludzi, siedzących przy stole. Wszyscy ubrani są odświętnie widać, że jest to spotkanie służbowe. Na stole leży długopis i notatnik.
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.12.2021     Aktualizacja: 27.12.2021

Ankieta w związku z opracowywaniem Planu Równości Płci w Politechnice Śląskiej

Zapraszamy do udziału w anonimowym badaniu osobistych doświadczeń i postrzegania problemu równego traktowania w Uczelni ze względu na płeć. Wyniki ankiety posłużą do opracowania Planu Równości Płci (Gender Equality Plan - GEP) wymaganego w szczególności w związku z udziałem w projektach europejskich od 2022 roku.

Przeprowadzenie badania ankietowego to element budowania przyjaznego, wolnego od dyskryminacji i uprzedzeń środowiska pracy i nauki. Jego wyniki posłużą do analizy jakościowej obecnej sytuacji i pozwolą na wypracowanie Planu Równości Płci, uwzględniającego potrzeby przedstawicieli wszystkich grup społeczności akademickiej. To również odpowiedź na oczekiwania Komisji Europejskiej, która zobowiązała wszystkie instytucje zamierzające uczestniczyć w programie Horyzont Europa do posiadania własnego Planu Równości Płci.

Ankietę mogą wypełnić studenci, doktoranci i pracownicy, w tym osoby zatrudnione na podstawie umów cywilno-prawnych, które posiadają aktywny adres e-mail w domenie polsl.pl.

Ankieta jest całkowicie anonimowa i została przygotowana w oparciu o zweryfikowane narzędzie Microsoft Forms. Adres e-mail widoczny jest wyłącznie dla wypełniającego i nie jest zapisywany.

Ankietę można wypełnić do 21 grudnia 2021 r.