uczestnicy Andrzejek
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 28.11.2024     Aktualizacja: 29.11.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Andrzejki po polsku: cudzoziemcy poznają polskie tradycje na wydarzeniu "Let's meet Poland!"

26 listopada 2024 r. w ramach cyklu spotkań "Let's meet Poland!", organizowanego przez Welcome Point we współpracy ze Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które wprowadziło uczestników w świat polskich tradycji andrzejkowych. Spotkanie przyciągnęło wielu cudzoziemców, którzy z entuzjazmem odkrywali polską kulturę.

Główną atrakcją wieczoru były wróżby andrzejkowe, takie jak lanie wosku, rzucanie obierkami z jabłek czy tradycyjny wyścig butów. Każda z tych zabaw była okazją do wspólnego śmiechu, integracji i rozmów o znaczeniu polskich zwyczajów. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, co symbolizują woskowe figury, jakie imiona kryją się w obierkach jabłek i kto jako pierwszy ma szansę na ślub według wyniku wyścigu butów.

Atmosfera była pełna radości i zaangażowania. Cudzoziemcy, reprezentujący różne narodowości i kultury, z zaciekawieniem próbowali swoich sił w każdej wróżbie, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami i tradycjami z rodzinnych krajów. Wielu z nich podkreślało, że możliwość poznania polskich obyczajów w tak interaktywny sposób to niezwykle wartościowe przeżycie, które pomaga im lepiej zrozumieć i poczuć więź z lokalną społecznością.

Organizatorzy zadbali także o polskie przekąski i ciepłą atmosferę, co sprawiło, że wydarzenie było nie tylko edukacyjne, ale i bardzo przyjemne. Na zakończenie spotkania uczestnicy wyrazili nadzieję, że w przyszłości odbędzie się więcej takich inicjatyw, pozwalających im na poznawanie kolejnych aspektów polskiej kultury.

"Let's meet Poland!" to cykl wydarzeń, które skutecznie łączą integrację międzykulturową z promocją polskiego dziedzictwa. Andrzejki były kolejnym sukcesem tej inicjatywy, budującym mosty między ludźmi z różnych zakątków świata.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie