Na zdjęciu widzimy cztery prace uczniów przedstawiające roboty
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 28.06.2022

Ambasadorzy Wydziału MT wyłonieni

Na wydziale Mechanicznym Technologicznym rozstrzygnięto konkurs pt. „Zostań Ambasadorem Wydziału Mechanicznego Technologicznego” oraz „Robot towarzyszący w 2045 roku”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich.

Ambasadorem Wydziału mógł zostać uczeń wybrany w drodze konkursu ogłoszonego przez Wydział Mechaniczny Technologiczny PŚ. Ambasador powoływany jest na rok akademicki, a jego zadaniem jest m.in. promowanie i przekazywanie informacji o działalności wydziału uczniom swojej szkoły.

Osoby, które chciały zostać ambasadorem musiały narysować robota przyszłości z 2045 roku. Data jest nieprzypadkowa, bowiem w tym czasie Politechnika Śląska będzie obchodzić 100-lecie istnienia. Przygotowane przez uczniów szkół średnich wizje robotów przyszłości będą także doskonałą pamiątką dla przyszłych pokoleń i dokumentem, jak w 2022 roku wyobrażano sobie roboty przyszłości. Jeśli któreś z wizji sprawdzą się w przyszłości, to będzie doskonała okazja, aby uznać ambasadorów także za wizjonerów, jak przykładowo dziś uznajemy Stanisława Lema.

amabasador wydzialu 2

W konkursie zwycięską pracę, ocenioną przez jury konkursu, zgłosiła Julia Mizera z VI LO w Sosnowcu. Kolejne miejsca zajęli:

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oficjalne powołania na Ambasadorów Wydziału z rąk Dziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego dr hab. inż. Anny Timofiejczuk, prof. PŚ.

Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładu na temat druku 3D, wziąć udział w warsztatach oraz zwiedzić nowoczesne laboratoria Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

ambasador wydzialu1