Laureaci z promotorami oraz jurorzy konkursu.
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 15.11.2022

Absolwenci Wydziału Architektury z nagrodami w konkursie „Architektura Betonowa 2022”

Dwóch absolwentów Wydziału Architektury – mgr inż. arch. Mateusz Tomaszewski oraz mgr inż. arch. Michał Wachura – zostali laureatami w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową „Architektura Betonowa 2022”.

Mgr inż. arch. Mateusz Tomaszewski otrzymał nagrodę główną za pracę pt. „KATHARSIS. Adaptacja wraku Betonowca w Szczecinie”. Promotorem był dr inż. arch. Jerzy Wojewódka, prof. PŚ.

wizualizacja projektu konkursowego

Z kolei mgr inż. arch. Michał Wachura otrzymał wyróżnienie za pracę pt. „VELORAUM – Projekt koncepcyjny zagospodarowania strefy węzła drogowego na przykładzie Ronda Sybiraków w Zabrzu”. Promotorem był dr inż. arch. Damian Radwański.

wizualizacja konkursowego projektu

Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową roku „Architektura Betonowa 2022” jest organizowany we współpracy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu. W tym roku odbywał się już po raz 23. Nominowano 17 projektów.

Na zdjęciu powyżej laureaci konkursu ze swoimi promotorami oraz jurorzy konkursu.

Gratulujemy!