A A+ A++
Screenshot_1.png

Obszary tematyczne.

Obszar badawczy: Materiały Przyszłości

Obszar badawczy obejmuje analizy koncepcyjne i badania eksperymentalne, skupione na otrzymywaniu nowych materiałów o pożądanych własnościach, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy ich zastosowań technologicznych. Zasadniczym celem rozwoju zaawansowanych materiałów przyszłości jest podniesienie komfortu i jakości życia ludzi, rozwiązanie największych problemów cywilizacyjnych związanych z deficytem energii, wody, żywności i zmianami klimatu oraz ograniczenia negatywnych skutków rozwoju technologicznego.

W tym obszarze badawczym naukowcy Politechniki Śląskiej prowadzą badania w wielu dziedzinach znaczących dla rozwoju nauki w regionie Śląskim, kraju i na świecie.

Prace w obszarze badawczym zostały podzielone na sześć podobszarów tematycznych:

 

POB3.1 - Materiały organiczne, nieorganiczne i nanostruktury węglowe do zastosowań w elektronice (koordynator: dr inż. Sabina Drewniak)

POB3.2 - Ultralekkie i wysoko odporne materiały w konstrukcjach motoryzacyjnych i lotniczych (koordynator: dr hab. inż. Bogusław Mendala, prof. PŚ)

POB3.3 - Nowoczesne materiały do zastosowań w budownictwie (koordynator: dr hab. inż. Beata Łaźniewska-Piekarczyk prof. PŚl. Beata.Lazniewska-Piekarczyk@polsl.pl)

POB3.4 - Nowoczesne materiały do zastosowań w medycynie (koordynator: dr hab. inż. Marcin Basiaga, prof. PŚ)

POB3.5 - Zaawansowane metody modyfikacji powierzchni materiałów (koordynator: dr hab. inż. Artur Czupryński, prof. PŚ)

POB3.6 - Modelowanie i badanie właściwości fizykochemicznych materiałów (koordynator: prof. dr hab. inż. Jerzy Bodzenta)

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie