Autor: Aleksandra Król     Publikacja: 06.05.2021

STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich

Od 19 kwietnia do 30 czerwca godz. 15:00 trwa nabór wniosków do Programu STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich.

Celem głównym Programu jest systemowe wsparcie umiędzynarodowienia szkół doktorskich.

Program skierowany jest do polskich instytucji, które prowadzą szkoły doktorskie,
a także mają doświadczenie w przyjmowaniu cudzoziemców na studia oraz koordynują lub uczestniczą w programach międzynarodowej wymiany doktorantów.

Agencja oferuje polskim podmiotom prowadzącym szkoły doktorskie pakiet wsparcia systemowego na okres 3 lat, którego celami szczegółowymi są:

• doskonalenie jakości kształcenia w szkołach doktorskich oraz jakości badań naukowych prowadzonych przez doktorantów poprzez wykorzystanie międzynarodowych doświadczeń w tym zakresie,
  • zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów,
  • rozwijanie działań związanych z umiędzynarodowieniem „w domu”,
  • wspieranie długotrwałej współpracy międzynarodowej szkół doktorskich,
  • pozyskanie doktorantów cudzoziemców oraz promotorów z zagranicy,
  • wsparcie stypendialne dla doktorantów realizujących projekty doktorskie we współpracy międzynarodowej i zmierzających do uzyskania joint degree lub double degree.

Dofinansowanie Projektu ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej może wynieść maksymalnie 2 000 000 zł. Wartość projektu powiększana jest o finansowy wkład własny Wnioskodawcy, który nie może być niższy niż 10% wartości całego Projektu.

Całkowita alokacja na nabór wynosi 20 000 000,00 zł.

Realizacja pojedynczego Projektu może trwać od 1 do 36 miesięcy, tj. pomiędzy
3 stycznia 2022 roku a 31 grudnia 2024 roku.

Wnioskodawca może złożyć wyłącznie jeden wniosek (sporządzony w języku angielskim) w konkursie. W Programie nie dopuszcza się realizacji projektu w formule partnerskiej.

Więcej informacji dot. konkursu znajduje się na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.