Autor: Aleksandra Król     Publikacja: 06.12.2021     Aktualizacja: 07.12.2021

Ogłoszono nabór do programu Erasmus+ Akcja kluczowa 2

Współpraca organizacji i instytucji, Działanie Erasmus Mundus

Akcja ta ma na celu promowanie doskonałości i umiędzynarodowienie instytucji szkolnictwa wyższego poprzez programy studiów na całym świecie – na poziomie studiów magisterskich – realizowanych i uznawanych wspólnie przez instytucje szkolnictwa wyższego z siedzibami w Europie i otwartych na instytucje w innych krajach świata.

Termin składania wniosków: 16 luty 2022 r., godz. 15:00

Współpraca organizacji i instytucji, Budowanie potencjału w dziedzinach związanych ze szkolnictwem wyższym

Akcja ta wspiera adekwatność, jakość, modernizację i zdolność reagowania szkolnictwa wyższego w państwach trzecich niestowarzyszonych z Programem
w odniesieniu do potrzeb odbudowy społeczno-gospodarczej, wzrostu gospodarczego
i dobrobytu oraz reagowania na niedawne tendencje, w szczególności globalizację gospodarki, ale także regres w ostatnim czasie w zakresie rozwoju ludzkiego, niestabilność oraz rosnące nierówności społeczne, gospodarcze
i środowiskowe, pogłębione przez pandemię COVID-19.

Termin składania wniosków: 17 luty 2022 r., godz. 15:00

Współpraca organizacji i instytucji, Partnerstwa współpracy

„Partnerstwa współpracy” w sektorze Szkolnictwa wyższego to międzynarodowe projekty, których celem jest rozwój, transfer i wdrażanie innowacyjnych praktyk oraz realizacja wspólnych inicjatyw promujących współpracę, partnerskie uczenie się
i wymianę doświadczeń na poziomie europejskim. Efektem tego typu projektów powinna być przede wszystkim modernizacja oferty dydaktycznej uczelni, jej lepsze dostosowanie do potrzeb społeczeństwa i gospodarki oraz podniesienie jakości kształcenia. Wyniki powinny nadawać się do ponownego wykorzystania, przenoszenia, skalowania i, w miarę możliwości, mieć silny wymiar interdyscyplinarny.

Termin składania wniosków: 23 marzec 2022 r., godz. 12:00

Więcej informacji w Przewodniku Programu Erasmus+.