Na grafice widzimy loga organizatorów
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 30.01.2023

ICon – oferta dofinansowania mobilności międzykontynentalnej dla pracowników PŚ

Do końca kwietnia potrwa nabór do InterContinental Academic Exchange Programme (ICon). W ramach programu pracownicy Politechniki Śląskiej mogą skorzystać z oferty dofinansowania mobilności międzykontynentalnej.

Politechnika Śląska od wielu lat jest członkiem konsorcjum SGroup. Jedną z aktywności grupy jest program dofinansowania mobilności międzykontynentalnej. InterContinental Academic Exchange Programme (ICon) wywodzi się z długotrwałej współpracy sieci SGroup i jej członków z instytucjami zlokalizowanymi w strategicznych regionach i jest związany z Think Tank Academy. Jego celem jest promowanie, ułatwianie i/lub wzmacnianie współpracy pomiędzy instytucjami SGroup i ich zagranicznymi partnerami poprzez program krótkiej mobilności dla pracowników akademickich i administracyjnych. Granty mogą być wykorzystane do wsparcia finansowania mobilności pracowników poza Europą.

Aplikować można o dofinansowanie (w kwocie 1000€) krótkiego pobytu w instytucji partnerskiej. Program oferuje następującą ilość i rodzaje grantów:

3 granty ICon dla Ameryki Łacińskiej;
3 granty ICon dla Chin;
3 Granty ICon dla Afryki;
5 Grantów ICon dla sieci wewnętrznych (u członków stowarzyszonych):
- 1 dla Shanghai International Studies University, Chiny;
- 1 dla Yerevan State Medical University, Armenia;
- 1 dla Uniwersytetu Los Andes, Kolumbia;
- 1 dla La Trobe University, Australia;
- 1 dla Uniwersytetu Stellenbosch, Republika Południowej Afryki.

Nabór trwa od października 2022 r. do 30 kwietnia 2023 r. lub do czasu, gdy wszystkie stypendia zostaną już przyznane. Wnioski będą oceniane zgodnie z kryteriami dopuszczalności i przyznawania na zasadzie kolejności zgłoszeń oraz do momentu przyznania wszystkich grantów.

Więcej Informacji można uzyskać na stronie.

Osoby, które zdecydują się aplikować, proszone są o kontakt z dr. inż. Grzegorzem Kłapytą, pełniącym w PŚ funkcję SGroup Liason Officer.