Znamy laureatów konkursu „O nauce po ludzku”
Sposoby na odchudzenie… konstrukcji, komputery czytające w myślach czy też symulacje życia na planszy - to zagadnienia poruszane w artykułach popularnonaukowych, wyróżnionych w kolejnej edycji konkursu „O nauce po ludzku”.
Jury wyłoniło troje laureatów:
I miejsce – mgr inż. Aleksandra Mikulikova (Wydział Mechaniczny Technologiczny), autorka artykułu pt.: „Inżynierskie odchudzanie”
II miejsce – Szymon Adamski (Wydział Matematyki Stosowanej), autor artykułu pt. „Symulacja życia na planszy? O automatach komórkowych”
III miejsce – Jessica Ponichtera (Wydział Elektryczny), autorka artykułu pt. „Jak komputer czyta w myślach, czyli o interfejsach mózg – komputer”.
Gratulujemy!
Konkurs „O nauce po ludzku”, organizowany przez Centrum Popularyzacji Nauki oraz Bibliotekę Politechniki Śląskiej, był skierowany do społeczności akademickiej Politechniki Śląskiej. Patronat objął JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.
Zwycięskie artykuły już niedługo będą dostępne na stronie Centrum Popularyzacji Nauki.