Na zdjęciu widzimy kilku uczestników gali stojących na dużej scenie
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 05.12.2022

Nagroda dla Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej

Modernizacja dziedzińca i holu wejściowego budynku Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej - została wyróżniona. Projekt otrzymał nagrodę „Sztuka i Dizajn w Przestrzeni Publicznej - Art & Design in Public Space” oraz statuetkę BenchMan 2022. Wyróżnienie odebrał dziekan wydziału prof. Franciszek Plewa.

Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej XXIV Gali Śląskiej Izby Budownictwa. Nagroda „Sztuka i Dizajn w Przestrzeni Publicznej - Art & Design in Public Space” oraz statuetka BenchMan 2022to szczególne wyróżnienie zainicjowane przez dr. hab. inż. arch. Klaudiusza Frossa, prof. PŚ, dziekana Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.  ­– Nagroda wspiera i promuje sztukę oraz dizajn w przestrzeni publicznej regionu Śląska. Statuetką nagradzane są interesujące realizacje przestrzeni publicznych i małej architektury oraz osoby, firmy, instytucje promujące dizajn – wyjaśnił dziekan Fross.

Podczas gali nagrodzeni zostali także:

- Miasto Gliwice – Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach – za realizację atrakcyjnej przestrzeni publicznej z tężnią solankową w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach.

- Miasto Zabrze – za realizację atrakcyjnych przestrzeni publicznych związanych z dziedzictwem kulturowym - Park 12C strefa naziemna Sztolni Królowa Luiza oraz wieża ciśnień z „Carboneum” w Zabrzu.

- Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa – za wieloletnią dbałość o atrakcyjność przestrzeni publicznych w zasobach KSM.

XXIV Gala Budownictwa odbyła się 25 listopada 2022 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Na zdjęciu widzimy dziekanów trzymających w rękach dyplomy