Na zdjęciu widzimy uczestników warsztatów w sali konferencyjnej
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.09.2022

Warsztaty lotnicze – General Aviation

Przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, uczelni kształcących w zawodach lotniczych, aeroklubów, prywatnych ośrodków szkolenia lotniczego oraz organizacji obsługowych samolotów lotnictwa ogólnego spotkali się na warsztatach General Aviation. Dwudniowa konferencja odbywa się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Jak podkreślił prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson, konferencja jest okazją do spotkania osób związanych z branżą lotniczą, wymianą informacji i dyskusji na temat aktualnej sytuacji w lotnictwie. – Zakres tematyczny jest bardzo szeroki. Jednym z nich jest bezpieczeństwo. Będziemy analizować różne incydenty lotnicze, które zaprezentują przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a także dyskutować o dronach, dlatego, że jest to obecnie intensywnie rozwijający się segment – powiedział prezes ULC Piotr Samson. 

Na zdjęciu widzimy prezesa ULC przemawiąjącego na sali

W konferencji, która odbywa się w trybie hybrydowym, bierze udział około 300 osób. Wśród nich są przedstawiciele uczelni kształcących w zawodach lotniczych. – Współpraca z uczelniami, w tym z Politechniką Śląską, jest dla nas bardzo ważna. Zachęcamy całe środowisko, aby współpracować w trójkącie: administracja, biznes i kwestie akademickie, które dają nam dostęp do najnowszych rozwiązań i osiągnięć – mówił prezes ULC. 

Politechnika Śląska jest jedną z pięciu uczelni krajowych realizujących pełen proces kształcenia i szkolenia lotniczego w ramach studiów wyższych. – Intensywnie współpracujemy z lotnictwem, ponieważ zależy nam na tym, żeby kształcić nowocześnie. Podczas takich spotkań dowiadujemy się, na co mamy zwracać uwagę i w jakim kierunku iść – powiedział prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Wojciech Szkliniarz. 

Na zdjęciu widzimy prorektora prof. Wojciecha Szkliniarza udzielającego wywiadu

Jak podkreślił dr hab. inż. Jarosław Kozuba, prof. PŚ, dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej na Politechnice Śląskiej, dla Uczelni dzisiejsze spotkanie ma ogromne znaczenie. ­– Politechnika Śląska jako jedna z pięciu uczelni kształcących w zawodach lotniczych chce odgrywać ważną rolę na krajowym rynku lotniczym zarówno w kwestii kształcenia, jak i kształtowania bezpieczeństwa lotniczego. Dzisiejsze spotkanie traktujemy jako wielkie wyróżnienie – podsumował dr hab. inż. Jarosław Kozuba, prof. PŚ.

Warsztaty General Aviation potrwają do 15 września 2022 roku.

Na zdjęciu widzimy doktora habilitowanego Jarosława Kozubę, prof. PŚ rozmawiającego z jednym z uczestników konferencji

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie