Naukowczynie Politechniki Śląskiej na liście TOP 100 Kobiet w Inżynierii
Cztery naukowczynie z Politechniki Śląskiej znalazły się na liście TOP 100 Kobiet w Inżynierii w Polsce. W gronie tym znalazły się prof. Anna Chrobok, dr inż. Marcelina Jureczko, dr hab. inż. Katarzyna Turoń oraz dr inż. Agata Wijata.
Fundacja Edukacyjna Perspektywy rozpoczęła inicjatywę „TOP 100 Kobiet Inżynierii w Polsce”. Jej celem jest podkreślenie roli kobiet, które kształtują przyszłość inżynierii w Polsce i poza jej granicami. Program ma na celu nie tylko uhonorowanie wyjątkowych kobiet inżynierów, ale także zainspirowanie przyszłych pokoleń pań do kontynuowania kariery w inżynierii i przełamywania istniejących stereotypów.
Zwieńczeniem inicjatywy będzie Gala Excellence in Engineering Awards, podczas której wyróżnionych zostanie 10 najlepszych kobiet inżynierii w Polsce. Nagroda Excellence in Engineering Award wręczona zostanie podczas wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit, które odbędzie się w Warszawie w dniach 4-5 czerwca 2025 r.
Więcej informacji na stronie: https://womenintechsummit.pl/top-100-women.