grafika konferencji
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 13.11.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zapraszamy na Digital Skills Summit’2024

Ciekawi goście i pogłębione dyskusje o roli kompetencji cyfrowych w rozwoju gospodarki – już 29 listopada w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbędzie się pierwsza edycja Digital Skills Summit. Trwa rejestracja na to wydarzenie – wstęp jest wolny.

Wydarzenie organizuje Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z NASK i Politechniką Śląską. Digital Skills Summit to konferencja, na którą zapraszani są przedstawicieli biznesu, nauki i wszyscy zainteresowani tematyką roli kompetencji cyfrowych w rozwoju gospodarki.

– Transformacja cyfrowa wywiera bardzo silny wpływ na rynek pracy. Przekształcenie gospodarki w wersję 4.0 sprawia, że potrzebny jest również pracownik 4.0 – posiadający zaawansowane umiejętności cyfrowe i towarzyszące im kompetencje miękkie. Zapotrzebowanie na nowe kadry, zdolne do dynamicznego przystosowania się do zmiennych realiów rośnie. Na Digital Skills Summit chcemy zapoczątkować i ukierunkować krajową dyskusję na ten temat z udziałem wiodących autorytetów – mówi wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Podczas konferencji omówiony zostanie punkt widzenia i potrzeby biznesu związane z transformacją cyfrową. Goście przedstawią również wizję rządu w zakresie wykorzystania przez Polskę szansy, jaką daje ta transformacja oraz istniejące lub planowane formy wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników. Istotnym elementem będą również rozmowy na temat pracy w gospodarce cyfrowej i tego, jak muszą rozwijać się nowocześni pracownicy.

To nie wszystko! Zaprezentowane zostaną również najnowsze trendy i prognozy na przyszłość, zarówno z perspektywy nauki, jak i biznesu. Przedstawione będą badania polskich naukowców, praktyczne rozwiązania i projekty wspierające rozwój kompetencji cyfrowych polskich pracowników oraz liderów. Przyjrzymy się, jakie zmiany na rynku pracy wymusza automatyzacja i robotyzacja przedsiębiorstw, jakie przynosi nadzieje i obawy, a także jak zmienia myślenie o edukacji przyszłych pokoleń.

W Gliwicach będzie można spotkać znakomitych gości: ministrów, naukowców, teoretyków i praktyków. Konferencję otworzy m.in. wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wezmą w niej udział także przedstawiciele ministerstw rozwoju i technologii, edukacji narodowej, nauki i szkolnictwa wyższego, obrony narodowej, przemysłu.

Nie zabraknie przedstawicieli środowiska naukowego. Na konferencji wystąpią m.in.: prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk – rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. Grzegorz Mazurek – Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, dr Michał Boni z Uniwersytetu SWPS, prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Biznes reprezentować będą zarówno największe polskie i zagraniczne firmy, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa (MŚP).

Wybrzmi również głos organizacji pozarządowych aktywnie działających na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Merytoryczna część konferencji to trzy części:

  • Cześć I: Transformacja cyfrowa rynku pracy. Czy jesteśmy świadkami punktu zwrotnego, czy osiągnęliśmy status quo?
  • Część II: Nowe technologie a gospodarka i rynek pracy. Rewolucja czy ewolucja?
  • Część III: Cyfrowy rynek pracy – w jakim kierunku rozwijać kompetencje pracownika 4.0?

Szczegółowa agenda wydarzenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny – wystarczy wypełnić formularz. Można w niej wziąć udział na miejscu oraz online – dzięki zaplanowanej transmisji.

Rejestracja uczestników trwa do 18 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji o konferencji, w tym agenda wydarzenia i formularz zgłoszeniowy, na kompetencjecyfrowe.gov.pl/dss.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie