A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 28.09.2016

Studia podyplomowe

Trwa nabór na studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej. W aktualnej ofercie znajduje się ponad 40 kierunków pozwalających podnosić kwalifikacje zawodowe, pogłębiać dotychczasową wiedzę i nabywać nowe umiejętności z różnorodnych obszarów. Zachęcamy do aplikowania.
 
Studia podyplomowe oferuje większość wydziałów Politechniki Śląskiej. Na Wydziale Architektury podyplomowo studiować można: architekturę wnętrz i wzornictwo, gospodarkę przestrzenną, grafikę oraz zintegrowany rozwój miast. Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki proponuje z kolei jeden kierunek studiów – sieci i systemy komputerowe, bazy danych, obejmujący pięć grup zagadnień: sieci komputerowe, bazy danych, technologie mobilne, programowanie obiektowe w języku Java oraz bezpieczeństwo systemów i sieci komputerowych. Studia kierowane są do absolwentów szkół wyższych zajmujących się zastosowaniem i projektowaniem systemów komputerowych, w tym osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo systemów i sieci komputerowych, kształtowanie polityki bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie, a także osób odpowiedzialnych za utrzymanie sieci komputerowych, zajmujących się projektowaniem systemów bazodanowych, tworzeniem aplikacji internetowych, projektujących aplikacje na urządzenia mobilne oraz wszystkich zainteresowanych zarządzeniem przedsiębiorstwem wspomaganym komputerowo.
Wydział Elektryczny również proponuje jeden kierunek – systemy automatyki SIMATIC i energoelektroniczne układy napędowe. Wydział Górnictwa i geologii oferuje natomiast możliwość studiowania aerologii i ratownictwa górniczego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwie. Bogatą ofertę studiów podyplomowych posiada Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii. Osoby zainteresowane studiami w Katowicach mogą wybierać spośród takich kierunków, jak: certyfikacja wyrobów w inżynierii produkcji, zarządzenie bezpieczeństwem i higiena pracy czy zarządzenie logistyczne w przedsiębiorstwie. Nowości w ofercie wydziału stanowią: Lean Manufacturing, metalurgia oraz zarządzanie przedsiębiorstwem. Liczne nowe kierunki pojawiły się również na Wydziale Organizacji i Zarządzania – należą od nich: controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem, metody i narzędzia zarządzania małym i średnim przedsiębiorstwem, postępowanie administracyjne, rachunkowość i controlling finansowy, zarządzanie bezpieczeństwem informacji, zarządzanie bezpieczeństwem wewnętrznym w organizacjach publicznych oraz zarządzanie projektem inwestycyjno-budowlanym. Oprócz tego w ofercie jednostki: bezpieczeństwo i higiena pracy, które można studiować zarówno w Zabrzu, jak i w Katowicach, nowoczesna produkcja i logistyka – studia menedżerskie, studia coachingu, zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie, zarządzanie placówką oświatową, zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie oraz zarządzanie w administracji publicznej.
Równie długą listę kierunków na studiach podyplomowych proponuje Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki. Na wydziale studiować można audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej budynków, gospodarkę odpadami, postęp techniczny w wodociągach i kanalizacji, systemy ochrony powietrza i zarządzanie środowiskiem oraz współczesną energetykę gazową i gazownictwo. Na Wydziale Matematyki Stosowanej natomiast osoby posiadające dyplom magistra inżyniera, inżyniera lub magistra w zakresie nauk ścisłych lub czynni zawodowo nauczyciele posiadających dyplom magistra i posiadający kompetencje w zakresie efektów kształcenia mogą podnosić swoje kwalifikacje studiując nauczanie matematyki w szkołach. Wydział Mechaniczny Technologiczny proponuje w trwającej rekrutacji trzy kierunki na studiach podyplomowych: automatyzację i robotyzację procesów technologicznych, inżynierię procesów odlewniczych i obróbki plastycznej oraz technologie spawalnicze i kontrolę jakości. Taką samą ilość kierunków oferuje katowicki Wydział Transportu, gdzie studiować można logistykę transportu, logistykę przewozów drogowych rzeczy i osób oraz zasady prowadzenia ruchu kolejowego i systemy sterowania ruchem kolejowym. Również Kolegium Pedagogiczne Politechniki Śląskiej przygotowało bogatą ofertę studiów podyplomowych. Przy w Gliwicach ul. Hutniczej studiować można edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogikę), przygotowanie pedagogiczne, surdopedagogikę, tyflopedagogikę oraz edukację i terapię osób ze spektrum zaburzeń autystycznych, która stanowi nowość w ofercie dydaktycznej kolegium.
 
Wszystkie osoby posiadające co najmniej dyplom ukończenia studiów I stopnia zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą studiów podyplomowych Politechniki Śląskiej i rozwijania swoich umiejętności oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych w ramach proponowanych przez uczelnię programów.
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie