Telekolaboracje 2025/2026
Międzynarodowy projekt telekolaboracyjny z Otaru University of Commerce
Dnia 9 stycznia 2026 r. na platformie Zoom odbyła się prezentacja końcowa międzynarodowego projektu telekolaboracyjnego realizowanego w semestrze zimowym 2025/2026 we współpracy z Otaru University of Commerce w Japonii.
W projekcie uczestniczyli studenci III semestru Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki kierunku Automatyka i Robotyka oraz studenci II semestru kierunków informatyka i ekonomia z Japonii. Projekt prowadzony był pod opieką prof. Danieli Caluianu oraz mgr Iwony Seta-Dąbrowskiej.
Projekt miał formę wspólnego przedsięwzięcia fotograficznego opartego na „wizualnym storytellingu”. Studenci, pracując w międzynarodowych zespołach, dokumentowali wybrane aspekty swojego codziennego życia i otoczenia, tworząc autorskie kolekcje zdjęć ukazujące ich indywidualną perspektywę.
Tematy prac obejmowały m.in.: uroczyste chwile, zmiany pór roku, drogi na uczelnię, sporty narodowe, a także jedzenie dające poczucie komfortu, ulubione miejsca i aktywności na uczelni oraz lokalny transport. Wybrane fotografie stały się punktem wyjścia do rozmów, porównań kulturowych oraz wymiany doświadczeń między studentami z obu krajów.
Projekt stanowił wartościowe doświadczenie edukacyjne, rozwijające kompetencje językowe, komunikacyjne i międzykulturowe, a także promujące kreatywną współpracę międzynarodową oraz nowoczesne formy kształcenia akademickiego.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------