A A+ A++

 

CLIL i inne projekty PBL

 

* III edycja programu CLIL na Wydziale Budownictwa. Tym razem w ramach lektoratu j. angielskiego (poziom C1) studenci, wykorzystując zdobytą w trakcie zajęć z języka wiedzę merytoryczną i fachowe słownictwo, zaprojektowali i wykonali betonowe figury szachowe. Przełożenie wiedzy na praktykę spotkało się z niezwykle życzliwym przyjęciem studentów, którzy w końcowej ankiecie przyznali tej formie zajęć językowych bardzo wysoką ocenę. Nadzór lingwistyczny sprawowali mgr Iwona Seta-Dąbrowska i mgr Janusz Sroka, natomiast koordynatorką merytoryczną projektu była mgr Małgorzata Gołaszewska.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Bulk Metallic Glasses (szkła metaliczne) – projekt zrealizowany na Wydziale Mechanicznym Technologicznym z grupą 15 studentów Nanotechnologii. Koordynatorką językową była mgr Iwona Terlecka-Żabińska.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* ‘Mały obiekt usługowy’ – projekt zrealizowany ze studentami IV semestru Wydziału Architektury na zajęciach języka angielskiego (C1) w porozumieniu z dr hab. inż. arch. Małgorzatą Majerską, prof. PŚ. Lektorat był skorelowany z zajęciami projektowymi na wydziale, tak aby tematyka zajęć językowych odpowiadała etapom pracy nad projektem. Studenci podzieleni zostali na kilka grup projektowych i pracowali w kilkuosobowych zespołach nad projektami następujących obiektów: palmiarnia wraz centrum edukacyjnym, przystań rzeczna (Marina Ujazd), szkoła podstawowa wraz z przedszkolem, hostel narciarsko- rowerowy w górach i kompaktowa pływalnia kryta. Umiejętności językowe ćwiczone na lektoracie to czytanie tekstów specjalistycznych, robienie notatek, dyskutowanie, słuchanie nagrań, opisywanie planów i rysunków i przedstawianie prezentacji. Zakończeniem lektoratu było przedstawienie przez wszystkich studentów prezentacji w j. angielskim na temat swojego gotowego projektu obiektu. Koordynatorką projektu była mgr Karina Kunz-Kurnicka.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* III edycja UNI-CLILiG. Podobnie jak w latach poprzednich, studenci studiów magisterskich na Wydziale Architektury zajęli się problematyką przestrzeni miejskiej, zagospodarowaniem przestrzennym i przygotowaniem rozwiązań urbanistycznych dla miasta Tychy. Wyniki swej pracy uczestnicy projektu przedstawili po niemiecku w finałowej prezentacji. Projekt koordynowała mgr Gabriela Szewiola.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* 'When Science meets English’ - Uczestnikami projektu byli studenci drugiego roku Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, uczący się angielskiego na poziomie C1. Naszym mottem było "ciekawość zabija rutynę". W ramach projektu grupa studentów (III i IV semestr lektoratu z języka angielskiego na poziomie C1 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki) stworzyła autorski kurs języka angielskiego technicznego (ESP – English for Specific Purposes). Celem przedsięwzięcia było opracowanie lekcji opartych na zadaniach, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji, wyzwania i kreatywności. W ocenie jednego z uczestników projektów, wyprodukowano „pyszną kanapkę ze stymulujących informacji o technologii, uzupełnioną znakomitym słownictwem i doprawioną sosem kreatywności” (Piotr Frölich). Uczestnicy projektu zaprezentowali swoje prace w formie warsztatów w systemie peer-learning, a dwaj studenci przeprowadzili warsztaty na międzynarodowym forum w trakcie konferencji IATEFL w Bielsku-Białej, które spotkały się z bardzo gorącym przyjęciem. Studenci wzbudzili podziw kreatywnością, profesjonalizmem oraz znakomitą znajomością języka angielskiego. Wynikiem udziału w konferencji było zaproszenie do współpracy międzynarodowej w ramach kontynuowania projektu., którego częścią było nasze wystąpienie na konferencji. Projekt koordynowała mgr Anna Gazda.

 

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie