Autor: System Publikacja: 11.02.2021 Aktualizacja: 07.03.2021

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

W dziedzinach związanych z naukami inżynierskimi nie brakuje kobiet, które z ogromnym zaangażowaniem podejmują wyzwania oraz badania służące podniesieniu potencjału naukowego, wpływowi na otoczenie czy rozwój technologii.

Ustanowiony w 2015 roku Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce ma podkreślić znaczenie kobiet w zakresie wzmacniania potencjału badań w rożnych dziedzinach nauki. Stanowi także inspirację dla dziewczyn, przyszłych studentek, które stoją przed wyborem ścieżki kariery. Niektóre z nich z pewnością zdecydują się na drogę naukową, w tym w zakresie nauk inżynierskich.

Na Politechnice Śląskiej kobiety z zaangażowaniem i pasją podejmują działania oraz bieżące wyzwania nauki – między innymi związane ze zrównoważonym rozwojem, innowacyjnymi technologiami, łączeniem nauki z biznesem czy wsparciem osób w kształceniu pod kątem zawodów przyszłości związanych na przykład z Przemysłem 4.0

Studentki z kolei nie wahają się przed kształceniem na kierunkach lub realizacją zadań w dziedzinach, które nierzadko kojarzą się z „męskimi”. Warto wśród nich wymienić kształcenie w zawodzie pilota lub prowadzenie prac naukowych w związku z architekturą stacji kosmicznych i zagadnieniami związanymi z misjami kosmicznymi.

Kobiety naukowcy na Politechnice Śląskiej przekonują, że nauka nie ma płci, jest wspólnym dobrem, a najważniejsze są odpowiednie kompetencje i ogromne zaangażowanie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce zapraszamy serdecznie do obejrzenia reportażu poświęconego pracom prowadzonym przez kobiety naukowców na Politechnice Śląskiej. Reportaż jest dostępny na kanale YouTube Politechniki Śląskiej.

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58