A A+ A++

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE „BEZPIECZNIK"
Studenckie Koło Naukowe „Bezpiecznik” zostało założone w 2000 roku. Opiekunem jest dr inż. Adam Duda. Koło Naukowe zostało założone z inicjatywy studentów specjalności „Technika i organizacja bezpieczeństwa i higieny pracy” w Katedrze Inżynierii Bezpieczeństwa.

Celem Koła Naukowego jest:
  • rozwijanie i kształtowanie działalności naukowej wśród zainteresowanych studentów biorących czynny udział w działalności koła,
  • prowadzenie prac naukowo-badawczych w celu wyrabiania samodzielności badawczej i dogłębnego opanowania wiedzy przez studentów,
  • rozszerzenie wiedzy i umiejętności praktycznych studentów,
  • organizowanie i rozwijanie szeroko pojętej kultury studenckiej,
  • rozwijanie umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych członków koła,
  • organizowanie i uczestnictwo w spotkaniach naukowych i dyskusyjnych, odczytach, wykładach, kursach, zjazdach oraz konferencjach naukowych,
  • współpraca z krajowymi i zagranicznymi instytucjami i towarzystwami naukowymi, uczestnictwo w krajowym i międzynarodowym ruchu naukowym oraz rozwijanie międzynarodowych kontaktów i współpracy naukowej,
  • promowanie działalności koła, Katedry i Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej.

    Koło Naukowe działa w obszarze:   
    - zarządzania bezpieczeństwem pracy,
    - ergonomii,
    - informatyki,
    - prawa pracy. 

    Koło Naukowe „Bezpiecznik” zrealizowało następujące warsztaty seminaryjne:
    „Zapoznanie się z praktycznymi aspektami funkcjonowania Państwowej Inspekcji Pracy” - Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy – Katowice.
     „Zapoznanie się z praktycznymi aspektami funkcjonowania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy w Zakładach Opel Polska”- Zakłady Opel Polska w Gliwicach.
    „Zapoznanie się z funkcjonowaniem linii technologicznej oraz stosowanych rozwiązani organizacyjnych w obszarze BHP w koncernie Browary Tyskie S.A – Browary Tyskie S.A. – Tychy.
    „Zapoznanie się ze stosowanymi rozwiązaniami organizacyjnymi oraz zabezpieczeniami technicznymi w obszarze BHP oraz Higieny Żywności w Zakładach DANONE w Bieruniu. – Danone Polska Zakład w Bieruniu.
    „Zapoznanie ze stosowanymi rozwiązaniami technicznymi i organizacyjnymi w obszarze BHP oraz procesem produkcyjnym w Zakładzie Huta Szkła w Stroniu Śląskim”. – Huta Szkła w Stroniu Śląskim.
    „Nowe rozwiązania oraz regulacje prawne w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy Seminarium wyjazdowe w Międzybrodziu Bialskim”. - Międzybrodzie Bialskie.
    „Zapoznanie z zastosowanymi rozwiązaniami z zakresu BHP oraz PPoż. w obiektach wielkopowierzchniowych" w Żywcu. - Żywiec.
    „Zapoznanie się z funkcjonowaniem linii technologicznej oraz stosowanych rozwiązani organizacyjnych w obszarze BHP w Browarze Żywiec, Grupa Żywiec S.A” - Browar Żywiec w Żywcu.
    „Zapoznanie z zastosowanymi zabezpieczeniami oraz rozwiązaniami technicznymi w obszarze BHP w Elektrowni Szczytowo Pompowej – Porąbka-Żar.” - Porąbka Żar.
    „Zapoznanie się z funkcjonowaniem działu BHP oraz nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy w GZUT S.A. w Gliwicach” - Gliwice.

    Członkowie Koła Naukowego „Bezpiecznik” brali czynny udział w organizacji i aktywnie uczestniczyli w Studenckich Wydziałowych Konferencjach Naukowych Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.
    Studenci skupieni w ramach  Koła Naukowego „Bezpiecznik”, oprócz działalności naukowej, organizują również wyjazdy krajoznawcze, narciarskie, żeglarskie. Podczas tych spotkań rozwijane są umiejętności pracy w grupach i kultywowane tradycje życia studenckiego.
     
    Osoby zainteresowane pracą w ramach Koła Naukowego proszone są o kontakt z:
    dr inż. Adam Duda
    tel: 32 237 11 70
    p.675
    e-mail: adam.duda@polsl.pl
  • © Politechnika Śląska

    Polityka prywatności

    Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

    Deklaracja dostępności

    „E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

    Fundusze Europejskie
    Fundusze Europejskie
    Fundusze Europejskie
    Fundusze Europejskie