
Studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo systemów przemysłowych
Cel studiów
Cyberbezpieczeństwo systemów przemysłowych to studia podyplomowe, które umożliwią słuchaczom zgłębienie wiedzy w zakresie zasad funkcjonowania Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, zasad działania sterowników przemysłowych, sposobów modelowania zagrożeń oraz projektowania zabezpieczeń, sposobów testowania bezpieczeństwa aplikacji i sieci komputerowych czy zasad gromadzenia materiału dowodowego. Studia będą prowadzone przez renomowanych specjalistów oraz wykładowców w dziedzinie IT i OT, którzy są również praktykami w tej dziedzinie.

Studia podyplomowe: Zasilanie elektryczne kompleksów ścianowych w kopalniach węgla kamiennego
Studia podyplomowe na temat „Zasilanie elektryczne kompleksów ścianowych w kopalniach węgla kamiennego” adresowane są głównie do osób zawodowo związanych z elektrotechniką górniczą
Studia są skierowane w szczególności do
pracowników ruchu elektrycznego zakładów górniczych,
projektantów i konstruktorów urządzeń elektrycznych dla górnictwa,
pracowników ośrodków pomiarów i automatyki,
innych osób zainteresowanych tematyką studiów.
Celem studiów jest
przekazanie wiedzy w zakresie zasad doboru, prawidłowej eksploatacji i bezpieczeństwa pracy nowoczesnych urządzeń elektrycznych zasilających i napędowych w podziemiach kopalń węgla kamiennego.
Studia trwają 2 semestry i obejmują 205 godzin zajęć w formie wykładów i seminariów
Zasady odpłatności
Opłata za studia wynosi 3600 zł. Informacje dotyczące opłaty (termin wpłaty, faktury itp.) można uzyskać w Dziekanacie Wydziału Górnictwa i Geologii lub w Sekretariacie Studiów Podyplomowych.
Wszelkich dodatkowych informacji na temat studiów udziela Sekretariat Studiów Podyplomowych:
tel. 32 237 11 75, faks 32 237 15 37
e-mail: Sergiusz.Boron@polsl.pl