Start - Aktualnosci

Autor: System Publikacja: 12.02.2013
Otwieranie i prowadzenie działalności gospodarczej – bezpłatne konsultacje
Akademicki Punkt Informacji Biznesowej Politechniki Śląskiej zaprasza pracowników naukowych i studentów uczelni do korzystania z usług doradczych w zakresie otwierania i prowadzenia działalności gospodarczej, w tym spółek spinn off/spin out. Punkt mieści się w siedzibie Biura Karier Studenckich w Gliwicach przy ul. Konarskiego 20 w pok. 106 oraz w Katowicach przy ul. Krasińskiego 8 w pok. 053. Konsultacje są bezpłatne.
Podczas spotkań z doradcami istnieje możliwość konsultacji kwestii dotyczących takich obszarów, jak:
- doradztwo prawne (ochrona własności intelektualnej w biznesie, w tym ochrona własnej marki; działalność na rynkach międzynarodowych; zobowiązania prawne przedsiębiorcy; specyfika form prowadzenia działalności gospodarczej; zabezpieczenie należności od kontrahentów – ryzyko i ściąganie),
- finanse i rachunkowość (analiza finansowa przedsiębiorstwa/przedsięwzięcia; finanse i rachunkowość w Unii Europejskiej; zobowiązania przedsiębiorstw dotyczące rachunkowości; wybór optymalnej formy opodatkowania – uproszczone formy ewidencji dla MŚP, tj. karta podatkowa, podatkowa księga przychodów i rozchodów, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, księgi rachunkowe; prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku VAT),
- działania marketingowe (optymalna strategia marketingowa – kryteria; metody przygotowania i wdrożenia, rezultaty; koszty marketingu; narzędzia marketingu, segmentacja rynku i grupy docelowe; kreowanie wizerunku firmy, sprzedawcy; zwiększanie skuteczności sprzedaży, techniki sprzedaży,
- promocja działalności naukowej (innowacyjne pomysły – promocja vs. ochrona własności intelektualnej; promowanie oferty naukowej, w tym projektów, prac wdrożeniowych, modeli biznesu; autoprezentacja i biznesowy savoir-vivre; międzynarodowe projekty badawcze i badawczo-rozwojowe vs. komercjalizacja wiedzy/umiejętności; mediacje z partnerami biznesowymi; prezentacje z wykorzystaniem metody quick-look,
- zagadnienia biznesowe (źródła finansowania działalności gospodarczej, w tym działalności typu spinn-off/spinn-out – rozpoczęcie i rozwój; planowanie i wdrożenie innowacyjnego przedsięwzięcia - biznes plan krok po kroku; badanie potencjału rynkowego, feasibility study i analiza planów biznesowych; finansowa i technologiczna współpraca z otoczeniem biznesu; organizacja kontaktów biznesowych i współpraca biznesowa - alianse, sieciowanie, partnerstwo, kompetycja).
W ramach spotkań z doradcą prowadzona jest także preinkubacja, polegająca na poszukiwaniu, selekcji i ocenie pomysłów biznesowych. W jej ramach sporządzone zostają opinie o innowacyjności oraz studia wykonalności dla projektów, które tego wymagają. Ponadto, preinkubowani zostają także objęci eksperckim wsparciem doradczym.
Dyżury doradców odbywając się w Gliwicach od poniedziałku do środy w godz. 8:00-17:00 oraz w czwartki i w piątki w godz. 8:00-16:00. W Katowicach natomiast w czwartki od 8:00 do 20:00. Na wniosek zainteresowanych doradca może udzielać porad również w soboty. Osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi proszone są o kontakt telefoniczny na nr 32 237 20 75 lub wysłanie krótkiej informacji na temat obszarów tematycznych, które zostaną poruszone podczas spotkana na adres e-mailowy.
Usługi realizowane są w ramach projektu „Przedsiębiorczość Akademicka na START”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Aktualności
Pokaż wszystkie

Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.