A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 23.05.2019

II Konkurs Wiedzy o Inżynierii Materiałowej

W ramach XX Międzynarodowej Sesji Studenckiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego 16 maja odbył się II Konkurs Wiedzy o Inżynierii Materiałowej. 16 uczestników z 12 szkół województwa śląskiego z Będzina, Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Lublińca, Piekar Śląskich, Sosnowca oraz małopolskiego Olkusza przedstawiło bardzo ciekawe, stojące na wysokim poziomie prezentacje związane z inżynierią materiałową.
 
Komisja w składzie: prof. Kinga Rodak, prodziekan ds. nauki prof. Dariusz Kuc, dyrektor Instytutu Inżynierii Materiałowej, dr inż. Henryk Kania i mgr inż. Anna Urbańczyk-Gucwa przyznała następujące nagrody:

I miejsce: Szymon Nowacki z VIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach, za prezentację pod tytułem „Kontrolowanie materiałów za pomocą światła - jak działa robot-gąsienica, skonstruowany przez polskich naukowców?”. Nauczyciel prowadzący: mgr Anna Kafel

II miejsce: Maria Filipiak z Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, za prezentację pod tytułem „Zakrzywienie Fermata. Czy "peleryna niewidka" istnieje naprawdę? Niewidzialne materiały”. Nauczyciel prowadzący: mgr Krystyna Pilot

III miejsce: Katarzyna Leśniak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu, za prezentację pod tytułem „Dlaczego zatonął Titanic?”. Nauczyciel prowadzący: mgr Katarzyna Stochel

Wyróżnienia:

- Adam Michalik z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, za prezentację pt. „Czym tak naprawdę jest popularny "Carbon"? Jakie są jego zastosowania?”. Nauczyciel prowadzący: dr inż. Edyta Bijak-Bartosik

- Szymon Błachowiak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, za prezentację pt. „Co łączy południowoamerykańskie motyle z kurtkami przeciwdeszczowymi?”. Nauczyciel prowadzący mgr Jadwiga Bochenek-Markiewicz

- Maciej Jędrak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu, za prezentację pt. „Myślący materiał. Czym są i jak działają materiały inteligentne?”

Nagrodę specjalną oraz pięć wyróżnień przyznało Polskie Towarzystwo Materiałoznawcze. Członkowie Zarządu PTM - prof. Anita Olszówka-Myalska, prof. Maria Sozańska i prof. Grzegorz Moskal, podobnie jak komisja konkursowa, nagrodę główną przyznali Szymonowi Nowackiemu z VIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach. Wyróżnieniami uhonorowano: Szymona Błachowiaka, Marię Filipiak, Macieja Jędraka, Michała Kanię i Katarzynę Leśniak.

Serdecznie gratulujemy!
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Dwa wyróżnienia i Złoty Medal IEEE dla profesora Mariana Kampika

Z dumą informujemy, iż Kierownik naszej Katedry, prof. dr hab. inż. Marian Kampik, otrzymał dwa wyróżnienia i Złoty Medal prestiżowej organizacji Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) za aktywność publikacyjną w czasopiśmie „Transactions on Instrumentation and Measurement” w okresie ostatnich siedmiu lat.

Anna Piaskowy
2020-11-18 16:18:00
2025-03-24 08:10:15
18.11.2020
photo

Wizyta studyjna w zakładzie FCA Poland

W dniu 10.05.2018r. grupa studentów z kierunku Energetyka semestr IV uczestniczyła w wizycie studyjnej w zakładzie FCA Poland w Tychach. Opiekunami studentów byli pracownicy Katedry Metrologii, Elektroniki i Automatyki: dr inż. Janusz Tokarski, dr inż. Ryszard Bogacz oraz dr inż. Beata Krupanek. W czasie wizyty pod okiem fachowych przewodników studenci mieli możliwość zwiedzenia fabryki samochodów Fiat 500 oraz Lancia.

Anna Piaskowy
2020-09-28 10:28:00
2025-03-24 08:10:36
28.09.2020
photo

Seminarium wyjazdowe studentów II, IV oraz VI semestru kierunku Energetyka do Soliny

W dniach 4 – 6 czerwca 2018r. odbyło się seminarium wyjazdowe studentów II, IV oraz VI semestru kierunku Energetyka oraz studentów VI semestru kierunku Informatyka do Soliny. Celem seminarium było przeprowadzenie zaliczenia sprawozdań z laboratorium przedmiotu Programowanie mikrokontrolerów a także zwiedzenie elektrowni i zapory wodnej w Solinie.

Anna Piaskowy
2020-09-28 10:12:00
2025-03-24 08:10:25
28.09.2020
photo

Międzyuczelniana Konferencja Metrologów

Katedra Metrologii, Elektroniki i Automatyki Politechniki Śląskiej oraz Oddział Gliwicki Stowarzyszenia Elektryków Polskich ma zaszczyt zaprosić Państwa na 52 Międzyuczelnianą Konferencję Metrologów, która odbędzie się w odnowionych wnętrzach przepięknie położonego Hotelu Ostaniec w Podlesicach blisko Zawiercia w dniach 7-9 września 2020 r.

Anna Piaskowy
2020-09-27 20:08:00
2025-03-24 08:07:19
27.09.2020

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie